Czy wynajęcie apartamentu się opłaca?

apartament dla turystów
źródło: Pinterest

Wynajęcie apartamentu – lub też po prostu mieszkania – to naprawdę ciekawa i godna rozważenia opcja. Mieszkania są wynajmowane na doby, cena waha się w zależności od metrażu i terminu (przeważnie kilkadziesiąt euro za dobę za całe mieszkanie). Sama korzystałam już z takiego rozwiązania i moim zdaniem jest to rozwiązanie, które w dużej mierze opłaca się zawsze, a w szczególnych przypadkach opłaca się wyjątkowo.

Co przemawia na korzyść wynajęcia takiego mieszkania? Przede wszystkim komfort. Zamiast tłoczyć się w hostelu lub w bezosobowym pokoju hotelowym, mamy do dyspozycji normalne mieszkanie z kuchnią i własną łazienką. Możemy swobodnie dysponować czasem, samodzielnie gotować (jeśli tylko mamy na to ochotę), a nawet zrobić pranie. Dużą zaletą jest też to, że na ogół takie mieszkania są w bardzo dobrych punktach – przeważnie blisko centrum lub przy węźle komunikacyjnym. Ważne są też koszty bo przy wyjeździe większą grupą taki nocleg jest naprawdę najtańszą opcją z możliwych.

O czym trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na wynajęcie mieszkania na wakacyjny pobyt? Przede wszystkim zróbmy research, poczytajmy opinie i postarajmy się jak najdokładniej zweryfikować ofertę. Solidny i rzetelny wynajmujący jest podstawą udanego pobytu. Im lepszy kontakt, szczere odpowiedzi i zdjęcia na stronie, tym większa pewność, że dobrze trafimy.