Czym w wakacyjną podróż?

Samodzielne przygotowanie wakacyjnego wyjazdu daje ogromną satysfakcję i dużą swobodę. Znalezienie odpowiedniego środka transportu bywa wyzwaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na wariancie jak najbardziej ekonomicznym. Do wyboru mamy samolot, pociąg lub autobus oraz samochód.

W przypadku dalszych wojaży samolot jest rozwiązaniem najwygodniejszym i najlepszym. Pozwala przede wszystkim skrócić czas podróży do minimum, dzięki czemu więcej czasu pozostanie na zwiedzanie i wypoczynek. Przy szerokiej ofercie tanich lotów podróż samolotem wcale nie musi być obciążeniem dla portfela. Warto zapisać się do newsletterów linii lotniczych (wówczas będziemy informowani o planowanych promocjach) oraz korzystać z porównywarek internetowych. Dla wielu osób to tani bilet lotniczy jest wyznacznikiem tego gdzie i kiedy pojadą na wakacje.

Kolej jest komfortowym środkiem transportu, a ceny biletów są bardzo zróżnicowane. W przypadku podróżowania po Europie warto skorzystać z ofert InterRail. Chociaż bilet nie należy do najtańszych, po głębszym zastanowieniu się jest naprawdę ekonomiczny: daje bowiem możliwość nieograniczonych przejazdów. Można wybrać wariant flexi (wówczas bilet jest ważny w wybranych dniach podczas całego okresu jego ważności) lub continuous (ważny cały czas).

Zawsze pozostaje też samochód. To propozycja w sam raz jeśli podróżujemy większą grupą z przynajmniej dwoma kierowcami, którzy mogą się zmieniać. Im więcej uczestników, tym niższy koszt transportu. Dodatkowo podróżując samochodem można być spontanicznym, zatrzymać się po drodze gdy coś zwróci nasza uwagę lub na chwilę zboczyć z kursu by zobaczyć rzadziej odwiedzane miejsca.