Ekonomiczne propozycje PLL LOT

Sezon letni oznacza na ogół, że więcej podróżujemy. A zatem przewoźnicy, w tym również LOT, wprowadzają kolejne zmiany, które mają na celu lepszą organizację podróży. Pisaliśmy już o nowościach w menu i dodatkowych atrakcjach dla pasażerów rejsów długodystansowych. Warto również poznać bliżej nowe, ekonomiczne taryfy w ofercie linii.

Fot:www.lot.com/pl
Fot:www.lot.com/pl

Zacznijmy od taryfy „LOT Economy Simple”, która przy najtańszych biletach i krótkich trasach, uwzględnia tylko bagaż podręczny. Jeśli chcemy nadać również bagaż rejestrowany, wiąże się to z dodatkową opłatą 60 zł. Warto jednak zauważyć, że ceny biletów będą średnio o 30% niższe niż zwykłej economy class i zaczynają się od 199 złotych za podróż w dwie strony. Najlepiej zobrazuje to porównanie np. przelot do Brukseli kosztuje 439 zł w Economy Simple i 638 zł w Economy, do Londynu – 499 zł za Economy Simple i 705 zł w Economy, do Paryża o 449 zł w Economy Simple oraz 458 zł w Economy. Mimo, że podróż jest tańsza pasażerowie mogą nadal korzystać z odprawy online, otrzymują poczęstunek w czasie lotu i gromadzą mile w programie lojalnościowym.

Fot"www.lot.com/pl
Fot:www.lot.com/pl

Drugą nowością jest taryfa „LOT Economy Plus”. Dotyczy ona rejsów krótkich i średniodystansowych. Zgodnie z zapowiedziami pasażer korzysta z rozwiązań biznesowych w ekonomicznej cenie. Oznacza to, że otrzymuje wiele bonusów i udogodnień. Takich jak chociażby dedykowany numer infolinii, stanowisko odprawy z klasą biznes, priorytet bagażu i boardingu, dedykowany autobus jeśli w Warszawie nie będzie obsługi przez rękaw. W czasie lotu pasażer korzysta z wyboru posiłków, napojów, drinków tak jak w klasie biznes. Pasażerowie otrzymują również więcej punktów w programach lojalnościowych