First minute się opłaca – planujemy letni urlop

Podroż samolotem jest wygodna, trwa dużo krócej niż przejazd pociągiem czy przebijanie się samochodem przez korki. Coraz więcej osób wybiera więc połączenia lotnicze, przelot w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Szczególnie, że w dobie Internetu wyszukanie kuszących okazji, tanich biletów, nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Wyszukiwarki lotów, wiadomości, newslettery to ulubione narzędzia nowoczesnego turysty. Jak wiadomo, w przypadku oferty linii lotniczych, bardzo atrakcyjnie prezentuje się opcja first minute, czyli im wcześniej rezerwujesz tym mniej płacisz. Pomimo, iż jeszcze wyczekujemy zimowych eskapad, warto już teraz zainteresować się letnią ofertą tanich linii lotniczych.

Wizz_Air

Wiele osób z dużym wyprzedzeniem planuje swoje letnie wyjazdy. Jeśli są to plany nieco bardziej dalekosiężne i chcemy skorzystać z oferty linii lotniczych, nowe propozycje ze strony WizzAir i Ryanair będą jak znalazł. W sezonie letnim 2014 WizzAir będzie obsługiwać aż 280 połączeń do krajów Europy i Bliskiego Wschodu, przy czym plany zakładają 14 nowych europejskich tras. Na dogodne połączenia mogą liczyć osoby, które wybierają się do Londynu, bo tu linie znacznie zwiększą ilość lotów. Z Warszawy będą to aż trzy połączenia dziennie. Planując podróże warto też uwzględnić fakt, że już od maja 2014 z Warszawy polecą dwa dodatkowe Airbusy a z Katowic aż 5 nowych maszyn.

ryanair

Linie Ryanair również udostępniają opcję rezerwacji biletów na sezon letni. Już na pierwszy rzut oka widać, że pojawią się na powrót bardzo lubiane i popularne kierunki. I tak np. z Warszawy polecimy znów do Alicante, na Marsylię, Bari czy Palms de Mallorca, z Katowic i Wrocławia można zaplanować letnią eskapadę w kierunku Alicante i Chania.

Oczywiście atrakcyjnych połączeń jest znacznie więcej, nie pozostaje zatem nic innego tylko poważnie zastanowić się nad planami na letni, udany urlop.