Jak szukać promocji lotniczych?

wizzairDzięki licznym promocjom i tanim liniom lotniczym świat stanął otworem – dziś wakacje na drugim krańcu świata nie muszą oznaczać spustoszenia w portfelu. Najbardziej doświadczeni podróżnicy są w stanie upolować bilet w naprawdę atrakcyjnej cenie. Jak zabrać się za poszukiwanie promocji?

Rynek linii lotniczych jest ogromny, a promocje często są bardzo krótkie. Dlatego warto rozpocząć od zapisania się do newslettera wybranych linii lotniczych – wówczas mamy szansę, że informację o atrakcyjnych promocjach czy obniżkach cen na określonych kierunkach otrzymamy wcześniej i zdążymy zarezerwować upragniony bilet. Warto też zaglądać na strony internetowe takie, jak fly4free.pl lub polubić na Facebooku określone linie lotnicze – dzięki temu zwiększamy szansę, że o promocji dowiemy się na samym początku, kiedy w ofercie przewoźnika wciąż są atrakcyjne oferty. Wiele linii lotniczych co jakiś czas ogłasza promocje, takie jak Szalona Środa z LOT-em. To również idealna okazja do znalezienia biletu w naprawdę niskiej cenie.

Przeglądanie ofert linii lotniczych to niekiedy mrówcza praca, ponieważ liczba połączeń jest ogromna. Dlatego korzystanie z ułatwień – jak newslettery, specjalne aplikacje czy strony internetowe wyłapujące promocje – jest naprawdę przydatne. Równie istotne jest też nastawienie. Wielu podróżników, którzy po świecie latają za grosze, podkreślają, że przy łowieniu okazji liczy się otwartość – im jesteśmy bardziej elastyczni, tym większa szansa, że znajdziemy coś atrakcyjnego.