Na swoim miejscu w samolotach linii Air France KLM

Renomowane linie lotnicze Air France KLM wychodzą na przeciw oczekiwaniom oraz potrzebom stałych pasażerów. Już od 1 grudnia wejdą w życie zmiany w systemie wyboru miejsc na pokładzie samolotów na trasach międzykontynentalnych. Dotyczą one bardzo popularnej Klasy Ekonomicznej.

Fot: http://airwaysnews.com
Fot: airwaysnews.com

Nowy system wyboru miejsc to ukłon w stronę stałych klientów linii, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z małymi dziećmi oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dotychczas sytuacja wyglądała tak, że bardzo często większość miejsc była zajęta nawet miesiąc przed planowanym lotem. Dlatego właśnie linie odchodzą od zasady „kto pierwszy ten lepszy”.

Nowy system obejmuje Klasę Ekonomiczną. Stali klienci, posiadacze kart Flyin Blue Platinum, Gold i Silver, pasażerowie którzy zarezerwowali bilety w taryfie Flex Economy, będą mogli wybierać miejsce na pokładzie bez dodatkowych opłat w dowolnym czasie przed lotem. Takie udogodnienia dotyczą również rodzin z dziećmi poniżej 12 roku życia, dzieci podróżujących samotnie oraz pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej.
Pozostali pasażerowie Klasy Ekonomicznej mogą oczywiście rezerwować miejsca w samolocie wcześniej, ale wiąże się to z dodatkową opłatą – 20 EUR za każdy odcinek podróży lub w Milach Flying Blue (6.500 Mil). Nieodpłatny wybór miejsca dla wszystkich pasażerów będzie możliwy na 30 godzin przed odlotem.

Nowy system wchodzi w życie od 1 grudnia i obejmuje loty międzykontynentalne realizowane po 26 stycznia 2016 r.

fot: facebook.com/KLM/
fot: facebook.com/KLM/