Nowe atrakcje w Mielnie – Leśna Pętla Przygód i Tajemnic

Mielno to jedna z nadbałtyckich perełek, wybór wielu turystów. Wart wiedzieć, ze ta popularna miejscowość stale się rozwija, a ostatnie inwestycje mają na celu podniesienie walorów i zwiększenie ilości atrakcji turystycznych nadmorskiego kurortu. Najnowszą propozycją na sezon letni 2018 ma być „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie”, czyli specyficzna ścieżka edukacyjno – przyrodnicza, prezentująca zarówno walory naturalne, przyrodnicze, jak i historyczne.

plazą
Fot: pixabay.com

Dlaczego tak lubimy Mielno

Mielno należy do ulubionych miejsc pod względem turystycznym. Malowniczo położone na Wybrzeżu Słowińskim, zapewnia turystom dostęp do nadbałtyckich plaż oraz do jeziora Jamno. Nadmorska plaża w Milenie jest zaliczana do najlepiej strzeżonych, jest czysta i  szeroka. Dla amatorów spokojniejszego wypoczynku nad wodą alternatywą jest relaks nad jeziorem. W Mielnie można także spacerować, jeździć na rowerach. Deptakiem dotrzemy do sąsiadującego Unieścia. Niedaleko jest słynna latarnia w Gąskach. Warto również wybrać się na spacer do Mielenka, do którego prowadzi zachwycająca aleja lipowa, ponad 150 letnie rozłożyste drzewa chronią przed promieniami słonecznymi.

promenada
Promenada w Mielnie
Fot: wikipedia

Co nowego w Mielnie

Latem ubiegłego roku zatwierdzono dofinansowanie budowy nowej promenady w Mielnie, zaś w pobliskich Chłopach ma powstać skarbnica wioski rybackiej. Kolejną inwestycją zaplanowaną na przyszły rok jest wspomniana „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie”. Ścieżka pozwoli poznać najbardziej charakterystyczne i godne uwagi miejsca. Będzie prowadzić po terenach leśnych od ulicy 1 Maja do ulicy Kościelnej i obejmie aż piętnaście atrakcji, zakątków malowniczych krajobrazowo i atrakcyjnych historycznie. Turyści obejrzą np. stare wydmy, grodziska i poniemieckie bunkry zbudowane podczas II wojny światowej, wielkie figury szyszek oraz tarasy widokowe. Trasa na planie pętli to świetny pomysł na rodzinne wyprawy (z dziećmi), szkolne wycieczki itp.

mielno
Rejon ul. Kościelnej
Fot: wikiepdia

Projekt powstaje zgodnie z założeniami 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.1 „Dziedzictwo kulturowe”. Uruchomienie ścieżki zaplanowano na czerwiec 2018 r.