Plany na urlop? A może najpiękniejsze plaże świata…?

Jeszcze nie pożegnaliśmy na dobre zimy, ale może właśnie dlatego to doskonały czas na rozmarzenie się na temat letniego wypoczynku, słonecznej aury i egzotycznych plenerów. Warto iść o krok dalej i nie ograniczać się jedynie do marzeń, możemy już spokojnie zaplanować urlop, a przynajmniej zastanowić się nad tym, gdzie chcielibyśmy go spędzić. Najpiękniejsze plaże świata to bez wątpienia bardzo dobry motyw przewodni, kiedy wybieramy kierunek letniej wyprawy.

australijska plaża
Australijska plaża
Fot: Shutterstock

Cóż może być przyjemniejszego od egzotycznych krajobrazów, słonecznej aury i pięknej plaży? Kiedy za oknami szaro, na zewnątrz chłodno, nie ma już białej zimy, a zielona wiosna jeszcze przed nami, wybór lokalizacji na urlop przez pryzmat udanego plażowania, to doskonały sposób na kiepskie samopoczucie
Przyjrzyjmy się zatem kilku miejscom, które na pewno warto odwiedzić, jeśli tylko mamy w planach egzotyczny i słoneczny urlop.

camps bay widok z góry
Camps Bay
Fot: Shutterstock

Plaża w Camps Bay niedaleko Kapsztadu już na pierwszy rzut oka zachwyca czyściutkim, białym piaskiem. Doceniają ją także wielbiciele surfowania i dobrej zabawy. Wspaniałe fale i plażowe kluby otwarte praktycznie od świtu do nocy – to wymarzony cel podróży dla tych, których rozpiera energia

Australijska Bondi Beach to najlepszy dowód na to, że piękną plażę można znaleźć również w środku miasta. I to jakiego?! Bondi Beach mieści się w wielomilionowym Sydney, dzięki czemu mamy tu specyficzną mieszankę kulturową – turystów z całego świata i mieszkańców miasta.

plaża bondi
Bondi Bech
Fot: Shutterstock

Nie bez powodu hollywoodzkie gwiazdy uwielbiają i odwiedzają Saint-Barthélemy (St. Barts) na Karaibach. Wyspa zachwyca przepięknymi plażami, np. Colombier Beach czy Shell Beach. Zachody słońca, piękne widoki i… gwiazdy – te na niebie i te znane z kolorowych magazynów – to magnes, który skutecznie przyciąga turystów.

plaża barts
Saint-Barthélemy
Fot :Shutterstock

White Beach na Filipinach w miejscowości Boracay to najlepszy wybór dla turystów nastawionych na prawdziwą egzotykę. Warto również poczekać na plaży na wyjątkowo piękne zachody słońca.

Tajlandzka Plaża Phra Nang od lat uznawana jest przez turystów za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Zanzibar to prawdziwa egzotyka i naprawdę daleka wyprawa. Warto jednak odwiedzić ten prawdziwy raj na ziemi. Słynie z malowniczych, dużych i piaszczystych plaż, dla których wyjątkową oprawa jest błękit wody oraz nieba.

plaża zanzibar palma
Plaża – Zanzibar
Fot :Shutterstock

Rio de Janeiro to nie tylko najsłynniejszy karnawał i samba. To również znane na całym świecie plażę, takie jak np. Leblon Beach oraz słynna Ipanema, która jest przedłużeniem Copacabany.