Pomysły na prezenty – a może wspólny wyjazd…?

Zapewne pojawią się głosy, że dopiero początek listopada, że jeszcze trwa jesień, niemniej jednak trzeba powiedzieć sobie to jasno – czas przedświątecznych przygotowań i przemyśleń już się rozpoczął. Zapewne niektórzy już analizują kierunki świątecznych i noworocznych eskapad oraz najlepsze pomysły na prezenty.

preznety
Fot: Shutterstock

Na pewno nie jest za wcześnie, aby zastanowić się nad tym czy święta i nowy rok spędzamy w domu czy może na stoku, w spa u podnóża gór, a może w malowniczo położonej chacie góralskiej. Temat jest o tyle aktualny i na czasie, że wspólny wyjazd na sylwestra może być świetnym gwiazdkowym podarunkiem. Oczywiście o ile mamy pewność, że partner/partnerka tak właśnie chce spędzić tę wyjątkową noc, a może również okres między świętami i nowym rokiem. Generalnie kwestia podarunków gwiazdkowych jest istotna, jeśli zależy nam na naprawdę udanej i pozytywnej niespodziance. Sporo ciekawych spostrzeżeń, ale i konkretnych propozycji można znaleźć w artykule „Prezenty świąteczne dla niej i dla niego. 42 niebanalne pomysły”. Nie da się ukryć, że jest to spore wyzwanie, a pomysły na prezenty niekoniecznie przychodzą do głowy ot tak, bez żadnego wysiłku.

na plaży
A morze wyjechać na święta…?
Fot: Shutterstock

Warto spojrzeć na to zagadnienie również pod kątem wyjazdów świątecznych. Boże Narodzenie w górach, albo przekornie – nad zimowym morzem – to całkiem niezły pomysł. Może stanowić przyjemną odmianę po corocznym zamieszaniu i pracochłonnych przygotowaniach. A jeśli tradycje świąteczne są silne i mocno związane z rodziną, warto zastanowić się nad zafundowaniem bliskiej osobie relaksującej eskapady poświątecznej – sylwestrowej, noworocznej. Pamiętajmy jednak – zgodnie ze słusznymi uwagami zawartymi we wspomnianym artykule – szczególnie tego typu pomysły na prezenty świąteczne powinny być oparte na solidnych podstawach. Innymi słowy, odpowiedzmy sobie na pytanie – czy taki wyjazd będzie w ogóle miłą niespodzianką czy raczej kłopotliwym podarunkiem. Trzeba również wiedzieć czy ma to być wypad na narty i aktywny wypoczynek czy raczej relaks w zaciszu kameralnej bacówki. Czy chodzi o wyjazd we dwoje, a może lepszym pomysłem na prezent będzie wesoła eskapada w szerszym gronie znajomych.

w górach
Wyjazd jako prezent…?
Fot: Shutterstock

Zorganizowanie i zafundowanie zimowego weekendu lub urlopu poza domem, to tylko jeden z wielu pomysłów na prezent. Niemniej jednak znakomicie wpisuje się w popularny trend, jakim są niebanalne, oryginalne podarunki. W przytaczanym artykule znajdziemy oczywiście dużo więcej inspiracji i podpowiedzi o różnym charakterze. I choć może się nam wydawać, że dopiero listopad, bez wątpienia warto coraz poważnej i konkretniej przymierzyć się do ułożenia listy podarunków oraz do realizowania jej konkretnych punktów.

zakupy
Czas na prezentowe zakupy
Fot: Shutterstock