Praga – wymarzony urlop, niezapomniany weekend

Praga… Miasto Stu Wież, Miasto Mostów, Złote Miasto. Niezwykłe miejsce, cel dla wielu turystów z całego świata. Na pewno warto skorzystać z faktu, że tak niezwykłe miejsce mamy praktycznie pod bokiem. Tym samym Praga może być celem krótkich weekendowych wypadów, jak i długo wyczekiwanego urlopu.

Most Karola
Most Karola

Wyliczanie wszystkich atrakcji stolicy Czech zajęłoby dużo czasu i wiele miejsca. Szczególnie, że jest to idealne miejsce dla osób oczekujących dobrej zabawy, rozrywki, jak i dla miłośników pięknych widoków, zabytkowej architektury i obcowania z kulturą oraz sztuką.
Praga ma wielowiekową historię, ale miasto jakie znamy dziś powstało już roku 1784, kiedy połączono pięć dotychczas samodzielnych dzielnic – Nowe Miasto, Stare Miasto, Josefov, Małą Stranę i słynne Hradczany. Dzięki tak bogatej historii Złote Miasto dostarcza turystom wielu wrażeń i praktycznie na każdym kroku natkniemy się tu na zabytki takiej klasy jak katedry na Hradczanach, Most Karola, Stary Rynek, Ratusz Staromiejski i Nowomiejski, liczne klasztory, kościoły, imponujący Teatr Narodowy.

Praga nocą
Praga nocą

Jak przystało na niekwestionowaną perłę turystyczną, Praga to również doskonałe zaplecze noclegowe i świetnie zorganizowana infrastruktura. Doskonałym przykładem jest legendarna dzielnica Żiżkow, która tętni życiem, słynie z najlepszych lokali – restauracji, klubów, pubów, barów. Żiżkow to miejsce wyjątkowe, które łączy w sobie historię i tradycje miasta z nowoczesnym podejściem do gościnności wobec turystów. Dzielnica stale się rozwija, oferuje nowe miejsca rozrywkowe, kulturalne i noclegi w Pradze.
Zakwaterowanie, pobyt w Złotym Mieście to dziś bardzo bogaty wybór miejsc. I tak np. w serwisie edom.pl znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Od wygodnych, świetnie zlokalizowanych apartamentów, po komfortowe, wieloosobowe domki dla całej rodziny. A zatem jeśli chodzi o noclegi Praga to szeroki wybór pod względem standardu, lokalizacji oraz cen.

Zdjęcia: Shutterstock