Rodzinne wakacje – planujemy wyjazd z dziećmi

Dla niektórych rodziców wakacje z dziećmi to spełnienie marzeń, nie mają problemu z wyborem kierunku, terminu i palety atrakcji dla całej rodziny. Inni dwoją się troją, aby znaleźć pomysł na wspólny wyjazd, który będzie relaksujący, interesujący dla wszystkich i pozostawi tylko miłe wspomnienia.

wakacje z dziećmi
Fot: pixabay

Dzieci czekają na wakacje, rodzicom marzy się urlop, który pozwoli odpocząć i zregenerować siły, ale także dobrze się bawić i odreagować codzienne stresy. Sporo wymagań i oczekiwań jak na 2-3 tygodniowy czy nawet dłuższy okres urlopowy. Warto zatem poznać garść praktycznych wskazówek dotyczących wyboru miejsca, które będzie odpowiednie na wspólne, rodzinne wakacje. Szczególnie jeśli celem są miejscowości oraz kurorty zagraniczne, a zatem również dłuższa podróż, więcej formalności, wyższe koszty i z reguły pewna niewiadoma. Zwłaszcza jeśli wyjeżdża się pierwszy raz w danym kierunku.

wakacje z dziećmi nad morzem
Fot: Pixabay

• Pamiętajmy o tym, że wyjazd urlopowy ma być frajdą dla całej rodziny, ale też dla każdego, czyli nie zapominamy o potrzebach dzieci i nie bagatelizujemy swoich planów oraz oczekiwań.
• Wiadomo, że w sezonie letnim marzy nam się słoneczna aura, nie zapominajmy jednak o tym, że maluchy, a także starsze dzieci nie przepadają za tropikalnymi upałami. Dlatego lepiej nie decydować się na egzotyczne kraje (np. Egipt) w najgorętszym okresie. W przypadku odległych destynacji w grę wchodzi też dłuższa podróż, zmiana strefy czasowej itp. tymczasem bardzo ciekawą i zdecydowanie bliższa opcją będą np. kraje takie jak Bułgaria, Chorwacja czy nawet Grecja albo Włochy.
• Często poszukując ciekawych ofert rozpatrujemy także wyjazdy przed albo poza sezonem. Jest to opcja korzystna cenowo i na pewno nie trafimy na tłumy turystów, należy jednak uwzględnić, że wiele atrakcji dla najmłodszych uruchamia się dopiero pod koniec czerwca, czyli wtedy kiedy zaczynają się wakacje.
Warto również poznać bliżej charakter miejscowości. Z całą pewnością modne kurorty, nastawione na rozrywkę i nocne życie nie spełnią oczekiwań rodziny z dwójką kilkuletnich pociech.

wakacje z dziećmi na basenie w hotelu
Fot: foter.com

• Tak samo można rozpatrywać oferty miejsc noclegowych i hoteli. Tym bardziej, że obecnie można bez problemu znaleźć miejsca, które są doskonale przygotowane na rodzinny wypoczynek. Rodzice mogą liczyć na wiele ciekawych propozycji dla najmłodszych – opiekę i zajęcia dla dzieci. To nie tylko możliwość fajnie spędzonych wakacji dla dziecka, ale także ukłon w stronę dorosłych, którzy dzięki temu mają więcej czasu dla siebie. Jakby nie patrzeć rodzinny wyjazd to nie tylko wakacje małych uczniów czy przedszkolaków ale także zasłużony relaks dla rodziców.

wakacje z dziećmi na plaży
Fot: foter.com

Zobacz także Gry i zabawy w podróży