Samochód rodzinny w drodze na urlop

Podróżujemy blisko i daleko. Jeździmy, latamy, płyniemy do celu. Dla wielu osób najlepszą opcją jest wyjazd własnym samochodem, co niewątpliwie ma swoje wady i zalety. Swoboda organizowania podróży to na pewno jeden z głównych atutów, a wśród mankamentów wymienia się przede wszystkim zmęczenie. Dotyczy to oczywiście kierowcy i dłuższych tras.

Bezpieczna, rodzinna podróż
Bezpieczna, rodzinna podróż

W przypadku wypraw do niezbyt odległych miejsc na mapie, najistotniejsze jest oczywiście sprawdzenie stanu technicznego auta, zapakowanie niezbędnych dokumentów oraz opracowanie trasy. Ale jeśli planujemy wyjazd w gronie rodzinnym, a cel podróży jest daleko, dobrze jeśli dysponujemy wygodnym, bezpiecznym samochodem rodzinnym.
Rynek motoryzacyjny to dziś wiele pojazdów, które wpisują się w trend tzw. samochodów rodzinnych na każdą okazję – do jazdy miejskiej i w dalekie trasy. Ford Galaxy to jeden z tych modeli, które znakomicie sprawdzają się podczas urlopowych eskapad.

Rodzinny samochód
Duży, rodzinny samochód

Jaki powinien być samochód rodzinny, którym wyruszamy w podróże bliższe i bardzo dalekie? Wygodny i to pod wieloma względami. W fordzie Galaxy komfort to m.in. siedem wygodnych foteli oraz bagażnik, który wiele pomieści. Jest to oczywiście pojazd klimatyzowany, przy czym dla wygody kierowcy oraz pasażerów mamy tu elektronicznie sterowaną klimatyzację, również w tylnej części przedziału pasażerskiego. Podróżując latem z pewnością docenimy właśnie ten atut Forda Galaxy.

Samochód rodzinny w podróży musi być bezpieczny. A zatem istotne są takie rozwiązania jak kamera cofania, monitorowanie martwego pola, elektroniczny klucz i zamek centralny, blokada zabezpieczająca tylne drzwi auta. W Fordzie Galaxy zastosowano również specjalne lusterko, dzięki któremu kierowca może obserwować co też wyczyniają pociechy na tylnych siedzeniach. Z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy istotny jest także komfort kierowcy, który zapewnia np. fotel z regulacją siedziska i podparciem dla kręgosłupa lędźwiowego.

Oczywiście nawet w najlepszym samochodzie nie zapominamy o podstawowych zasadach jeśli chodzi o przygotowanie do podróży. Takich jak opracowanie trasy, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz odpowiednia ilość snu, wypoczynek przed wyjazdem. W długiej trasie należy również przestrzegać przerw, kilku czy kilkunastominutowych przystanków co najmniej raz na 2 godziny.

Zdjęcia: ford.pl