Spokojny urlop – ubezpieczenia turystyczne i zdrowotne

Przygotowując się do wyjazdów urlopowych, bliskich, dalszych i tych naprawdę egzotycznych, planujemy co zwiedzimy, sporządzamy listę rzeczy do spakowania, nastawiamy się na relaks, dobrą zabawę itp. Jest to jak najbardziej słuszne nastawienie, szczególnie, jeśli zawczasu pomyśleliśmy o ubezpieczeniu na wypadek tzw. nieprzewidzianych zdarzeń.

Fot: materiały prasowe
Fot: materiały prasowe

Jeśli chodzi o ubezpieczenia turystyczne mamy dziś naprawdę szerokie spektrum możliwości. Osoby, które wiele podróżują chętnie korzystają z kompleksowych pakietów (np. Kontynenty w AXA Polska), które zapewniają pomoc i ochronę na wypadek zdarzeń losowych. Wielbiciele aktywnego wypoczynku z reguły myślą również o zabezpieczeniu cennego sprzętu sportowego, a także ubezpieczeniach turystycznych, które uwzględniają ryzyko związane z uprawianiem sportu (np. polisa TRAVEL SPORT).

Fot: materiały prasowe
Fot: materiały prasowe

Ochrona zdrowia, ewentualne leczenie, rekonwalescencja to bardzo istotny aspekt w kontekście ubezpieczeń podróżnych. Warto wiedzieć, że korzystne, kompleksowe polisy zdrowotne, mogą w tym zakresie spełniać oczekiwania ubezpieczonych. Doskonałym przykładem jest polisa zdrowotna AXA Polska. Pakiet Vitalite to poniekąd zdrowotne ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia dostęp do ponad 200 palcówek medycznych na terenie całego kraju. Z punktu widzenia np. rodziny w podróży jest to idealne rozwiązanie. Taka polisa zapewnia dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, specjalistów, laboratoriów, ale także do dokumentacji medycznej.

Oczywiście przed wyjazdem na udane wakacje warto skupić się na zaplanowanych przyjemnościach. Niemniej jednak poczucie bezpieczeństwa na pewno dodatnio wpływa na samopoczucie urlopowiczów. Zwłaszcza jeśli podróżuje się z dziećmi.