Uprzejmie i karnawałowo w Nicei

Nicea to miejsce, którego nie trzeba specjalnie rekomendować amatorom podróżowania. Praktycznie od początku roku to malownicze miasto na Lazurowym Wybrzeżu jest niekwestionowaną atrakcją dla wielbicieli dobrej zabawy. Od 14 lutego rozpoczyna się bowiem słynny karnawał w Nicei, który w tym roku będzie świętowany wyjątkowo hucznie, bo już 130 raz.

fot:nicecarnaval.com
fot:nicecarnaval.com

Karnawał w Nicei to jedna z najsłynniejszych i najstarszych imprez w Europie. W tym roku potrwa od 14 lutego do 4 marca, będzie obfitował w wiele atrakcji, niepowtarzalnych wydarzeń. Malownicza Nicea przejdzie pod władanie Króla Gastronomii, karnawałowi goście będą mieli okazję uczestniczyć w paradach kwiatowych, podczas których zostaną obsypani świeżymi mimozami i innym pachnącym kwieciem. Święto Cytryny, efektowne konstrukcje z cytryn i pomarańczy – to kolejne atrakcje nicejskiego karnawału.

fot.lapetitesyrah.fr
fot.lapetitesyrah.fr

Odwiedzając Niceę warto również zajrzeć do niezwykłej restauracji La Petite Syrah. Tylko tutaj można zapłacić mniej będąc uprzejmym. Nowe menu restauracji uzależnia wartość rachunku od sposobu zamawiania. I tak np. aromatyczne espresso może kosztować więcej jeśli powiemy do kelnera tylko „jedna kawa”. Cena będzie dużo bardziej atrakcyjna, po zamówieniu brzmiącym np. „dzień dobry, poproszę o jedną kawę”. Niewątpliwie jest to nie tylko świetny chwyt marketingowy, ale również miła forma propagowania dobrego wychowania i uprzejmości.