Wakacje w Hiszpanii – a może Costa Brava…?

Dla wielu osób kierunek Hiszpania to wakacje marzeń. Nie bez powodu jest to jedna z najczęściej wybieranych urlopowych destynacji. Oczywiście przybywają tu miłośnicy śródziemnomorskiej kuchni i klimatu, z całego świata. Niemniej jednak można powiedzieć, że wakacje w Hiszpanii to bardzo popularny wybór wśród polskich turystów.

Lloret de Mar, fot: Shutterstock
Lloret de Mar, fot: Shutterstock

Hiszpania to klimat, który wręcz uwielbiamy, doceniamy zarówno ciepłe morze i słoneczną pogodę, jak również doskonałe warunki narciarskie w Pirenejach. Decydując się na wakacje w Hiszpanii możemy wybierać pomiędzy słonecznymi plażami Costa Brava, modnymi Wyspami Kanaryjskimi, Teneryfą, a zwiedzaniem malowniczej Barcelony, Girony czy znacznie mniej obleganej Kantabrii.

Costa Brava to jeden z urlopowych hitów, jeśli chodzi o hiszpańskie wakacje. Znajdziemy tu miejsca takie jak kultowe już miasteczko Llloret de Mar, zabytkowa Girona czy białe Cadaques.Na pewno każde z tych miejsc warto uwzględnić w swoich urlopowych planach i dopasować do oczekiwań.
Lloret de Mar to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, które na pewno będą zachwycone piaszczystą plażą i zafascynowane Parkiem Wodnym Water World oraz Aquatic Zoo. Turyści uwielbiają Llloret de Mar również za bardzo bogatą ofertę rozrywkową, doskonałe jedzenie i zabawę do białego rana.
Girona to kolejne miejsce, które znają chyba wszyscy wielbiciele wakacji w Hiszpanii. Chociażby dlatego, że znajduje się tu lotnisko. Ale oczywiście nie jest to najistotniejszy atut tej miejscowości. Girona to zachwycające stare miasto, zabytki, słynna Dzielnica Żydowska oraz katedra z Gobelinem Stworzenia Świata. Ponadto z malowniczej Girony bez problemu dotrzemy do innych kurortów, miasteczek i osad na Costa Brava.

Girona, fot: Shutterstock
Girona, fot: Shutterstock

Urlop w Hiszpanii to również sprawy organizacyjne. Najlepszą opcją jest oczywiście przelot samolotem do Girony albo Barcelony. Podróż samochodem powinna uwzględniać dodatkowe noclegi po drodze. Hiszpania i wakacje marzeń to także zakwaterowanie, a szeroki wybór ofert noclegowych prezentuje nam np. serwis edom.pl.