Warto wiedzieć – specyfika, atrakcje i ceny w Tajlandii

Dla amatorów egzotyki Tajlandia to wręcz wymarzony kierunek i to pod każdym względem. Od widoków, kultury, przez aurę przyjaznych „tubylców”, oryginalną kuchnię, po ceny w Tajlandii, które są bardzo atrakcyjne na tle innych egzotycznych destynacji.

tajlandia
Fot: Shutterstock

Można powiedzieć, że każda pora jest dobra na wyprawę do tego pięknego kraju. Najbardziej turystyczne, ciepłe warunki klimatyczne panują tam od listopada do maja, a zatem jeszcze można „załapać” się na jakieś promocyjne last minute. Zwłaszcza, że ceny biletów lotniczych stanowią istotną część kosztu całej tajlandzkiej przygody. Oczywiście jeśli ktoś doskonale czuje się w wilgotnym i gorącym klimacie, może zaplanować wyjazd do Tajlandii w okresie gorącym (VI-X). Deszczowa i łagodniejsza pora chłodna ((X-II) to doskonały czas na zwiedzanie tego pięknego kraju, ponieważ nie dokuczają nam wówczas upały. Nie bez znaczenia jest również fakt, że turystów w tym okresie ubywa, tym samym korzystniejsze są koszty związane z podróżą.

Oczywiście do tak egzotycznej i dalekiej wyprawy należy się odpowiednio przygotować. Poczytać, popytać, poznać specyfikę tego kraju. Więcej o kulturze, zwyczajach, kulinariach, atrakcjach, ewentualnych zagrożeniach i oczywiście o cenach w Tajlandii przeczytamy np. w tym artykule – Tajlandia-ceny-egzotycznych-wakacji. Niewątpliwie serwis Nationale Geographic to najlepsze źródło tego rodzaju informacji. Znajdziemy tu wiele cennych porad, wskazówek dotyczących zorganizowania wyjazdu, noclegów, przelotu. Warto również wiedzieć jak najwięcej na temat obcowania z mieszkańcami tego kraju, jest to jakby nie patrzeć zupełnie inna kultura niż ta, w której żyjemy. Ceny w Tajlandii, noclegi, rozrywki, zakupy oraz kompleksowe podejście do kosztów takiej wyprawy to bardzo istotna część informacji zawartych w przytoczonym artykule. Poznamy również najważniejsze zasady turysty zdecydowanego na wyjazd do Tajlandii, czyli
• wybór najlepszego terminu,
• plan podróży i jak najszersza wiedza o Tajlandii,
• znajomość lokalnego prawa i zwyczajów,
• zalecane i konieczne szczepienia przed wyjazdem,
• rozsądnie spakowany bagaż,
• ostrożność i zasada ograniczonego zaufania.

ceny tajlandia 1
Fot: national-geographic.pl
widok i ceny tajlandia
Fot: national-geographic.pl