Wyszukiwarka połączeń lotniczych i organizacja wyjazdu

Coraz więcej osób organizuje sobie wyjazdy (prywatne, turystyczne i służbowe) za pośrednictwem internetu. Szybko, wygodnie, skutecznie i korzystnie – to podstawowe atuty takiej opcji. Począwszy od znalezienia ciekawych miejsc, celu podróży, przez oferty biur aż po możliwości jakie zapewnia wyszukiwarka połączeń lotniczych i system rezerwacji czy odprawy online.

klawiatura z dodatkowymi klawiszami - zielony z ikoną samolotu, niebieska z ikoną samochodu i żółty z ikona przedstawiającanocleg
Fot: Shutterstock

Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest wyszukiwarka lotów, dzięki której szybko znajdziemy interesujące nas i najbardziej optymalne połączenie. Dobre systemy działają intuicyjnie, zapewniają „podpowiedź”, prawidłową formę uzupełniania poszczególnych pól. Najczęściej taka wyszukiwarka wymaga podania informacji takich jak:
• miejsce wylotu i przylotu,
• daty wylotu oraz powrotu,
• liczba i wiek pasażerów,
• typ podróży ( w jedną stronę, w tę z powrotem).
Oczywiście wyszukiwarki mogą mieć również bardziej zaawansowane i sprecyzowane kryteria, dzięki czemu podróż będzie naprawdę zapięta na ostatni guzik.

wyszukiwarka instrukcja postępowania
fot: lottravel.com

Bardzo ciekawą i praktyczną ofertę zapewnia turystom serwis lottravel.com, czyli internetowa strona biura podróży LOT Travel. System to znacznie więcej niż standardowa wyszukiwarka połączeń lotniczych, to internetowa organizacja wakacji, niezapomnianego weekendu, urlopu czy służbowej podróży. Kryteria, które można sprecyzować obejmują nie tylko cel i początek podróży czy też czas jej trwania. W opcjach zaawansowanych znajdziemy wiele szczegółów dotyczących samego pobytu, zakwaterowania, które mają istotny wpływ na jakość wypoczynku lub służbowej podróży.
Po zdefiniowaniu i określeniu konkretnych wymagań uzyskamy listę miejsc, hoteli, które je spełniają. W następnym kroku możemy zarezerwować interesującą ofertę. Bez wychodzenia z domu, przez internet dopełniamy wszelkich formalności związanych zarówno z podróżą (przelotem), jak i transferem, zakwaterowaniem itp.

snowboard ewolucje na śniegu
Fot: shutterstock

Warto wiedzieć, że w ramach oferty LOT Travel możemy skorzystać m.in. z :
• atrakcyjnych tematycznych wycieczek,
• weekendów w najpiękniejszych miastach świata,
• lotów czarterowych i prywatnych,
• podróży fly & drive, czyli zwiedzania po swojemu.
LOT Travel zorganizuje wymarzoną podróż poślubną, wczasy dla rodziny z dzieckiem, wyjazd na narty i pod żagle. Dostępne są korzystne oferty Last Minute i atrakcyjne wyjazdy First Minute.