Zabawki na plażę dla dzieci

zabawki dla dzieci na plażęOpalanie się na plaży to w oczach dzieci jedna z najbardziej nudnych czynności pod słońcem! Rodzice, którzy chcą choć spróbować zażyć kąpieli słonecznej, muszą zadbać o to, żeby ich dzieci miały się czym zająć w pobliżu ich rozłożonego ręcznika. Na rynku jest dostępnych mnóstwo zabawek na plażę. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na pewno na to, czy mają jakikolwiek atest, żeby się nie okazało, że są toksyczne. Nie powinny mieć ponaklejanych zbyt dużo naklejek, gdyż te po kontakcie z woda i piachem szybko przestają wyglądać estetycznie. Dobrze jest sprawdzić, czy naklejki – jeśli już są – można łatwo usunąć.

Kolejna sprawa to praktyczność zestawu – i dla dziecka i dla rodzica. Nie załatwi sprawy wręczenie kilkorgu dzieciom jednego kompletu zabawek, który zawiera tylko jedną łopatkę i same foremki. Kłótnia murowana. Należałoby sprawdzić, czy zestaw umożliwia nasypywanie piachu czymś i do czegoś oraz zabawę wodą – dla wszystkich zainteresowanych! Dziecko spokojne z pewnością ucieszy duża ilość foremek o różnych kształtach, osiłek będzie wolał wielką łopatę do budowania wielkich zamków. Dziewczynki z pewnością chętnie zrobią użytek z mini zestawu obiadowego dla lalek.

Nie bez znaczenia jest też opakowanie. Każdy rodzic bierze na plażę wystarczająco dużo swoich rzeczy, żeby jeszcze nosić każde grabki z osobna. Można kupić zestaw zabawek w plecaku z tworzywa sztucznego lub mocowanych do wózeczka, który dziecko może samo ciągnąć.