Zarezerwuj miejsce na greckiej plaży

Grecja należy do najpopularniejszych turystycznych destynacji. Nic dziwnego – piękna pogoda, wyjątkowe połączenie wielkiej historii, zabytków z nowoczesnymi atrakcjami dla turystów. Do tego słynna grecka gościnność, znakomita kuchnia i oczywiście najpiękniejsze na świecie greckie plaże…

Plaża Porto Limnionas, Zakynthos - grecka wyspa
Plaża Porto Limnionas, Zakynthos
Fot: Shutterstock

Greckie wybrzeże liczy sobie brawie 14000 kilometrów, a większość stanowią piękne plaże – znane i cenione na całym świecie. Któż nie chciałby spędzić urlopu na słynnej Navagio, zlokalizowanej w Zakynthosie lub pastelowej Elafonisi na Krecie…?

 Elafonisi - grecka plaża
Plaża Elafonisi
Fot: Shutterstock

Oczywiście Grecja to również inne wspaniałe miejsca do kąpieli i opalania. Najbardziej znane i lubiane plaże znajdziemy m.in.:
• na Krecie – w Chanii pełnej zatoczek i malowniczych plaż, na Heraklionie, na Lassithi, znajduje się tu plaża Vai z imponującym lasem palmowym. Na Krecie zachwycają tez plaże Makrigialos, Istros, Pahia Ammos czy wspomniana wcześniej Elafonissi.
• na Kos – wielu turystów uznaje je za najpiękniejsze, to piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda, czegóż chcieć więcej
• w okolicach Aten – np. Gryfada, Varkiza, Cape Sounion, Loutsa, Lagonisi.

Pefkochori - grecka plaża
Plaża Pefkochori, Chalkidiki
Fot: Shutterstock

Wydawać się może, że największym wyzwaniem będzie wybór miejsca, do którego pojedziemy, bo jak tu wybrać spośród tylu wspaniałych miejsc…? Wielbiciele greckich klimatów wiedzą jednak, ze nie lada problemem jest… znalezienie miejsca na tych wspaniałych plażach. Stąd tez właśnie zjawisko „parawaningu” czy „zaklepywania” przestrzeni na plaży już bladym świtem. Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy zrywali się wcześnie rano, aby znaleźć dobrą lokalizację i miejsce na leżak oraz ręcznik, jest nowa aplikacja o nazwie „Plazz”. Działa na tabletach, smartfonach, komputerach czyli na wszystkich sprzętach, w jakie może być wyposażony nowoczesny turysta… i jest bezpłatna. Udostępnia ja grecka firma Marketing Greece.

plazz aplikacja - greckie plaże
Aplikacja Plazz – zrzut ekranu
Fot: itunes.apple.com

Aplikacja „Plazz” umożliwia rezerwację leżaków na greckich plażach nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wielbicieli plażowania ucieszy fakt, że obejmuje modne plaże na wyspach Zakynthos, Mykonos, Korfu, Kreta, Santorini oraz w pobliżu Aten. Pamiętajmy, że aplikacja jest darmowa, ale miejsca greckich plażach nie. Ceny zaczynają się od 10 euro (np. za rezerwację dwóch leżaków i parasola na plaży w Kofru) i dochodzą do 40 euro, np. za miejsca na plaży w Chalkidiki.

Przeczytaj również Dlaczego warto spędzić wakacje w Grecji