Dorosły relaks bez milusińskich

Tylko dla dorosłych. Brzmi kontrowersyjnie i nieco dwuznacznie. Szczególnie kiedy dotyczy oferty turystycznej, eleganckich hoteli, spa. Zapewne wyobraźnia może podpowiadać najbardziej niestworzone historie, a tymczasem oferta jest całkiem niewinna i coraz popularniejsza.

Fot:findmeahotel.com
Fot:findmeahotel.com

Hotele pod szyldem „Adults Only” absolutnie nie są siedliskami grzechu, nie tętnią głośną muzyką, nie kuszą imprezowym, nocnym życiem. A zatem o co chodzi z turystyczną ofertą 18+? Odpowiedź jest prosta – to obiekty przeznaczone tylko dla dorosłych, a zatem można powiedzieć, że dzieciom wstęp wzbroniony. W luksusowych obiektach nie ma kolorowych placów zabaw, atrakcji dla maluchów, brodzików na basenach. To miejsca z założenia dedykowane osobom dorosłym, którym zależy na spokojnym i kameralnym wypoczynku. Wbrew pozorom relaksują się tu nie tylko single czy nowożeńcy w podróży poślubnej. W ośrodkach dla dorosłych pojawia się coraz więcej… rodziców. Jak się okazuje jest to wręcz idealna formuła dla tych osób, które mogą sobie pozwolić na wyjazd bez latorośli. Jest to jak najbardziej uzasadnione – jaki byłby sens pozostawiania swoich pociech u dziadków czy cioć, jeśli na wymarzonym urlopie towarzyszyłyby nam dzieci innych wczasowiczów, do których nie mamy już anielskiej cierpliwości?

Obiekty tylko dla dorosłych to z reguły naprawdę ekskluzywne miejsca, zapewniające luksusowe warunki. Komfortowe pokoje, jacuzzi, basen, prywatna plaża, najlepsza kuchnia – to standard w takich miejscach. Zainteresowani wypoczynkiem w spokoju, ciszy i dorosłym towarzystwie mogą szukać takich obiektów w Hiszpanii, na Balearach, na Karaibach, Wyspach Kanaryjskich czy w Meksyku. Właśnie tam funkcjonuje najwięcej ośrodków „Adults Only”. Można również skorzystać z oferty hoteli, które wydzielają strefę dla dorosłych osób, podróżujących bez dzieci.