Jedziemy autostopem! Z Yanosik Autostop

Większość kierowców podróżujących po kraju doskonale wie, że idea autostopowych eskapad nie traci na aktualności. Szczególnie w sezonie wakacyjnym, nie brakuje chętnych na popularnego „stopa”. Tym bardziej interesująco zapowiada się nowa aplikacja o intrygującej nazwie Yanosik Autostop, która ma skutecznie promować tzw. podróż za jeden uśmiech.

fot:www.yanosik.pl
fot:www.yanosik.pl

Nazwa Yanosik jest znana wielu kierowcom, jest to bowiem bardzo praktyczna aplikacja uprzedzająca o różnych zagrożeniach na drodze oraz o możliwości kontroli radarowych, które zgłaszane są oczywiście przez kierowców. Twórcy programu mogą poszczycić się imponującym wynikiem ponad 1,4 milionów pobrań. Najnowsza propozycja, czyli Yanosik Autostop, to aplikacja typu real-time ridesharing. Jest to aktualna informacja dla kierowców od wszystkich zalogowanych, zainteresowanych skorzystaniem z autostopu na konkretnych trasach. Jako autostopowicz do aplikacji logujemy się oczywiście za pomocą Facebooka i podajemy miejsce, do którego chcemy dotrzeć. Z kolei kierowcy korzystający z aplikacji otrzymują informacje o zainteresowanych autostopowiczach na wyznaczonej trasie. Dzięki logowaniu przez FB kierowca może nawet sprawdzić profil potencjalnego towarzysza podróży oraz zadzwonić do niego na podany numer telefonu. Niewątpliwie jest to rozwiązanie bardzo interesujące, zarówno dla osób samotnie podróżujących na bliskich oraz dalekich trasach, jak i dla potencjalnych, nowoczesnych autostopowiczów. Według twórców aplikacji jest to doskonały pomysł nie tylko na wakacyjne wyjazdy, ale również dla osób, które dojeżdżają do miejsca pracy, na uczelnię itp.

Yanosik Autostop jest obecnie dostępny na urządzenia mobilne pracujące w systemie Android, aplikację można pobrać  z Google Play bezpłatnie. Jak zapowiadają autorzy programu już wkrótce będą mogli z niej korzystać również użytkownicy urządzeń z innymi systemami operacyjnymi.