Mazurski Piknik Militarny – przygoda i lekcja historii

Nie macie jeszcze wakacyjnych planów na lipiec i marzy Wam się wyjątkowa przygoda, coś innego, interesującego, rodzinna wyprawa – pouczająca i arcyciekawa? Walkiria – Mazurski Weekend Historyczny to pomysł na miarę takich właśnie oczekiwań.

plakat
Fot: mazury.com

Znamy wszyscy mityczne Walkirie, kto interesuje się historią ten wie, że było to również kryptonim tajnego planu przejęcia władzy w III Rzeszy w lipcu 1944r. Mazurski weekend, który ma już sześcioletnią historię, jest upamiętnieniem tego właśnie straceńczego porywu. Mazurski Piknik Militarny odbędzie się w samym środku lata i obejmie wydarzenia takie jak Mazurska Defilada Historyczna, pierwsza edycja Mazurskiego Festiwalu Filmów Wojennych i Historycznych oraz Koncerty Offensive of Rock.

Fot: walkiria.com.pl
Fot: walkiria.com.pl

Aby wziąć udział w historycznym evencie trzeba zarezerwować weekend 22-24 lipca i wybrać się do Mazurolandii w Parczu k/Kętrzyna 900 m za Wilczym Szańcem. Gwóźdź programu, czyli słynna Defilada Historyczna odbędzie się 23 lipca na ulicach Kętrzyna. Udział ponad 100 rekonstruktorów i kilkunastu pojazdów bojowych gwarantuje niezwykłe, realistyczne wrażenia. Finał Defilady będzie szczególnie interesujący, zapowiedziano bowiem kilkunastominutową potyczkę na ulicach miasta.

fot: walkiria.com.pl
fot: walkiria.com.pl

Dzień wcześniej goście imprezy będą mieli okazje uczestniczyć w koncercie w amfiteatrze kętrzyńskim. Będzie rockowo i bojowo, jak przystało na militarno – historyczny event. Zagrają kultowe zespoły – Armia, Proletaryat i Forteca.

Fot: walkiria.com.pl
Fot: walkiria.com.pl

Nowością na Mazurskim Pikniku jest trwający przez cały weekend Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych. Widzowie będą mieli możliwość oglądania znanych produkcji historycznych, batalistycznych, a także spotkania twórców i uczestnictwa w panelach dyskusyjnych.
Bilety są już dostępne online, można zdecydować się na zakup dwudniowego bilety albo wybrać najbardziej interesujące wydarzenia (np. Bitwa Czołgów czy pokazy oraz inscenizacje).