Poznaj Stany Zjednoczone dzięki Work and Travel USA

Stany Zjednoczone przyciągają niczym magnes. Doskonałym sposobem na zwiedzenie tego kraju (lub chociaż jego części) jest wzięcie udziału w programie Work and Travel USA. Nie tylko pozwoli on na poznanie kraju, zawarcie nowych znajomości i podszkolenie języka. Będzie też wartościową pozycją w CV. Dlatego program cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi.

Program Work and Travel USA to połączenie wyjazdu na wakacje z pracą zarobkową. Jest realizowany pod nadzorem Departamentu Stanu USA, jest więc całkowicie legalny i bezpieczny dla uczestników. Program jest skierowany do studentów uczelni wyższych lub studium pomaturalnego w wieku od 18 do 30 lat. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego. By wziąć udział w programie trzeba zarejestrować się, przejść przez rozmowę kwalifikacyjną, dostarczyć niezbędne dokumenty i wziąć udział w rekrutacji. Pracodawcy najczęściej szukają pracowników poprzez targi pracy, możliwe są też rekrutacje na odległość. Po podpisaniu umowy o pracę, uczestnik odbywa spotkanie informacyjne i przechodzi przez całą procedurę wizową. Po uzyskaniu wizy J-1 możliwy jest już wylot do Stanów Zjednoczonych. Opiekunowie z programu Work and Travel USA są pomocni na każdym etapie: od pierwszej rozmowy poprzez obsługę wizową aż po wsparcie udzielane podczas trwania programu. Uczestnicy są też objęci w ramach programu ubezpieczeniem NNW i kosztów leczenia.

Wyjazdy Work and Travel odbywają się najczęściej w ciągu 3-4 miesięcy wakacyjnych. Uczestnicy najczęściej pracują w branży turystycznej – w hotelach, parkach wodnych lub parkach rozrywki. Praca jest bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie: wszystko zależy od kwalifikacji i znajomości angielskiego. Program zakłada, że uczestnik pracuje od 35 do 40 godzin tygodniowo i otrzymuje standardowe stawki godzinowe. W pozostałym czasie można albo podjąć dodatkową pracę (wówczas wyjazd przyniesie więcej korzyści materialnych), albo zwiedzać kraj.

Uczestnictwo w programie Work and Travel przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jest to cenne doświadczenie i sprawdzian z samodzielności, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Jednocześnie nikt nie jest rzucany na głęboką wodę i pozostawiony sam sobie: praca dobierana jest do możliwości uczestnika a organizatorzy służą pomocą przez cały czas trwania programu. Taki wyjazd to także świetna okazja do poznania nowych ludzi, doskonalenia języka i zwiedzania niezwykłego kraju, jaki bez wątpienia są Stany Zjednoczone.