Atrakcje na wakacje – gdzie pojechać z dziećmi

Niewiele osób ma możliwość zorganizowania atrakcyjnych wyjazdów na wszystkie wakacyjne miesiące. Większość dzieci jakąś cześć wakacji spędza w domu, a rodzice pracują… Można jednak zaplanować ciekawie kilka dni, weekend albo nawet jeden dzień. Bez konieczności dalekich wyjazdów, pakowania, zakwaterowania. Na mapie Polski są takie miejsca, które każde dziecko (rodzice również) chętnie pozna.

Fot:akwarium.gdynia.pl
Fot:akwarium.gdynia.pl

Park Zamków Jurajskich w Podzamczu jest położony bardzo malowniczo – u stóp słynnego zamku w Ogrodzieńcu. Na zwiedzających czekają imponujące dokładnością miniatury najstarszych zamków w Polsce, usytuowanych na Szlaku Orlich Gniazd. Atrakcją są również znajdujące się przy miniaturowych budowlach repliki maszyn oblężniczych.

Również w Toruniu dzieci mogą obcować z historią w sposób arcyciekawy. Przewodnikiem wycieczki jest krzyżacki rycerz, a mali uczestnicy poznają miasto z nie lada ekwipunkiem – tarczą i mieczem. Weekend na krzyżackim szlaku to także atrakcje takie jak strzelanie z łuku czy wizyta w sali duchów.

Z nieco inną historią można spotkać się w Sarnowej Górze. W tutejszym Miasteczku Westernu na gości czekają m.in. sceny pojedynków, zwiedzanie typowego dla Dzikiego zachodu miasteczka. Sarnowa Góra i Westernowe Miasto znajdują się zaledwie 80 km na północ od Warszawy.

Niebanalna przygodę przeżyją dzieciaki również w Złotym Stoku, gdzie mogą m.in. zabawić się w poszukiwaczy złotych samorodków, spotkać się z alchemikiem czy przejechać podziemnym tramwajem.

Trochę egzotyki i świat rybki Nemo czekają na dzieci w gdyńskim Akwarium. Można tu zobaczyć tak niezwykłe widoki jak rafa koralowa, prawdziwe rekiny, ośmiornicę czy wielkie żółwie. Są tez groźne piranie i znane z filmu błazenki.

Pozostając w temacie kąpieli warto na pewno zaprosić dzieci do Uniejowa, który słynie z term, basenów i zjeżdżalni. Dla odmiany można również odwiedzić Gorące Źródła i zażyć wyjątkowej kąpieli w… czekoladzie. W specjalnej, wielkiej balii będziemy do woli pluskać się w czekoladzie, używając czekoladowego mydła. Uniejów leży praktycznie w sercu Polski, 50 km na zachód od Łodzi.

Przeczytaj koniecznie W podróży z dzieckiem