Apteczka turysty – Inovox pastylki na gardło

Wiosna tuż-tuż, lato również jakby coraz bliżej. Przed nami świąteczne wyjazdy, majówka, ciepłe weekendy, czyli coraz więcej okazji do wyjazdów. Ale jak tu cieszyć się krajobrazami, pogodą, turystycznymi atrakcjami, kiedy… boli gardło. Niestety dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych (w tym dokuczliwy ból gardła) to typowa wiosenna i letnia przypadłość. Dlatego pakując ulubione bluzy, trampki, książkę i kosmetyki, nie zapominajmy również o mądrze wyposażonej apteczce, w której powinien znaleźć się dobry lek na gardło (np. pastylki Inovox).

inovox pastylki - młody mężczyzna trzyma się za gardło z bólu
Fot: inovox.pl

Jak to się dzieje, że za oknami cieplej i słonecznie, a my narzekamy na ból gardła, kaszel itp.? No cóż, wirusy też lubią ciepło, poza tym na ogół zbyt entuzjastycznie witamy wiosnę i dość niefrasobliwie pozbywamy się ciepłych kurtek, swetrów itp. Jednym z winowajców jest także klimatyzacja, której używamy coraz powszechniej, również w samochodach, w czasie podróży. Klimatyzowane są przedziały pociągów, samoloty, autokary. Niestety poza ulgą i komfortem termicznym, klimatyzacja to także suche powietrze oraz codzienność, w której większość instalacji jest niewłaściwie konserwowana, co sprzyja rozwojowi pleśni, drobnoustrojów oraz namnażaniu się grzybów. Jeśli dodamy do tego różnicę temperatur między klimatyzowanym wnętrzem, a tym co na zewnątrz, mamy gotową odpowiedź na pytanie – dlaczego wiosną i latem choruje nasze gardło.

młoda kobieta siedzi w aucie
fot: Shutterstock

Niestety ból gardła to dolegliwość, która dosięga większość z nas i to stosunkowo często. Statystycznie chorujemy na gardło co najmniej 4 razy do roku, ale wiadomo, że są takie osoby, które zdecydowanie częściej borykają się z tym wyzwaniem. Warto zatem wiedzieć co robić, aby nie zmarnować czasu przeznaczonego na wiosenny relaks czy letnie eskapady. Oczywiście na pierwszym miejscu jest profilaktyka, a zatem nie wyskakujmy zbyt ochoczo z ciepłej odzieży – dobrym rozwiązaniem jest ubieranie się na cebulkę, które zawsze sprawdza się w czasie turystycznych wypadów. Z klimatyzacji korzystajmy rozsądnie, wtedy kiedy temperatura na zewnątrz naprawdę daje się we znaki. Oczywiście nie zawsze mamy wpływ na jej działanie (w publicznych środkach transportu), dlatego warto mieć pod ręką nawilżający spray do gardła i nie siadać blisko nawiewów z zimnym powietrzem.

opakowanie inovox pastylki
Fot: inovox.pl

A co jeśli gardło jednak zaboli? Oczywiście leczymy i łagodzimy uciążliwe objawy. Dlatego właśnie w naszej turystycznej apteczce przyda się skuteczny środek. Inovox pastylki do ssania to odpowiedź na potrzeby pacjentów w tym zakresie. Jest to bowiem nowoczesny lek, który zawiera kombinację substancji działających znieczulająco oraz antyseptycznie (przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo). Atutem jest fakt, że bardzo szybko, w ciągu kilku minut łagodzą dolegliwości bólowe, oczywiście nieco dłużej trwa działanie lecznicze (5-7 dni). Dlatego ważne jest systematyczne zażywanie leku. Pamiętamy również o tym, że cytrynowe czy miodowe pastylki Inovox to nie cukierki, ale jednak lek, dlatego nie przyjmujemy ich zbyt długo, a utrzymujące dolegliwości gardłowe zawsze warto skonsultować z lekarzem.