Atrakcje turystyczne i nowe mieszkania w Gdyni

Trójmiasto to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich destynacji dla turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nic dziwnego – mamy tu przecież historyczny, piękny Gdańsk, najmodniejszy kurort, czyli Sopot oraz Gdynię – miasto stosunkowe nowe, ale o ogromnym potencjale.

gdynia
Fot: wikipeda.org
Gdynia z lotu ptaka

Gdynia ma oficjalnie prawa miejskie od roku 1926, trzeba przyznać, że jak na miasto jest dość „młoda”. Chyba wszyscy wiedzą, że przyczynkiem rozwoju była budowa portu, który miał stanowić bazę marynarki wojennej i dawał szeroki dostęp do szlaków morskich. Niv więc dziwnego, że dziś pamiątki i miejsca związane z portem stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych.

Oczywiście liderem jest sam port – drugi największy w Polsce. Choć kojarzy się głownie z przeładunkami, jest najbardziej wszeschstronnym portem wybrzeża, również głównym pasażerskim portem Trójmiasta. Historię morskiego charakteru Gdyni możemy poznać w muzeach. Takich jak Akwarium Gdyńskie, Muzeum Marynarki wojennej czy muzeum miasta Gdyni. Oczywiście wielką atrakcją są także przycumowane do nabrzeża niszczyciel ORP Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza.

molo
fot : wikipedia.org
Molo w Gdyni

Z czego jeszcze słynie Gdynia? Wiele osób odpowie, że z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który również przyciąga gości polskich i zagranicznych. Warto wiedzieć, że jest to jedna z najstarszych europejskich imprez filmowych (od 1974r). odbywa się e centrum festiwalowym – Teatrze Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, a od niedawna również w Multikinie w Centrum Gdynia Waterfront, w kinie Helios oraz w otwartym w 2015 roku Gdyńskim Centrum Filmowym.

pomnik
Fot: wikipedia.org
Pomnik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Bulwar, molo, skwer Kościuszki, słynny port i kąpieliska. Teatry, muzea, kluby, restauracje itp. itd. Gdynia na pewno nie musi mieć kompleksów na tle „reszty” Trójmiasta, o czym świadczy bardzo duże zainteresowanie turystów. A jeśli ktoś zakocha się w Gdyni…? Zawsze można wziąć pod uwagę zmianę adresu. Może warto przejrzeć nowe mieszkania. Gdynia to np. miejsca takie jak Brama Sopocka. Malownicze, nowoczesne osiedle apartamentowców w niedalekim sąsiedztwie Sopotu to może być doskonały początek nowego życia.

wizualizacja
Sopocka Brama – malownicze osiedle
fot: polnord.pl