Dziecko w podróży!

Wbrew pozorom podróżowanie z niemowlakiem jest znacznie prostsze, niż z kilkulatkiem. Jeśli zachowamy stały rytm dnia, maluszek nawet nie odczuje tego, że jest w podróży. Co innego nieco starsze dziecko. Już dwulatkowi należy odpowiednio zorganizować czas w podróży tak, żeby się nie nudził, a co za tym idzie, nie marudził. Poza rozrywką dla dziecka, należy zadbać też o kilka drobiazgów (akcesoriów) które sprawią, że podróż będzie komfortowa i jednocześnie bezpieczna. Jeśli wcześniej przygotujecie się do wielkiej wyprawy, przykre niespodzianki na pewno was nie spotkają. Pamiętajcie, że dobrze zaplanowana podróż nie jest taka straszna, jak z pozoru się wydaje.

Source: pixabay.com

Wybierając się w podróż z dzieckiem należy zadbać przede wszystkim o fotelik samochodowy, który zagwarantuje maluchowi bezpieczeństwo. W przypadku dzieci starszych niezbędna będzie specjalna podkładka pod pupę. Bardzo przydatnym gadżetem i to nie tylko w sezonie letnim będzie osłonka przeciwsłoneczna na szybę.

Wybierając się w podróż z dzieckiem, niezależnie od tego, ile będzie ona trwała, należy zaopatrzyć się także w jedzenie i picie dla dziecka. Jeśli maluszek jest bardzo mały, ale mama nie karmi już go piersią, niezbędne będą specjalne akcesoria do karmienia, w tym podgrzewacz do butelek. Jeśli dziecko jest większe, można zabrać ze sobą albo gotowe dania w słoiczkach, albo kanapki. Przydatne będą także zdrowe przekąski w postaci batoników zbożowych i owoców. Bez wątpienia przydatnym gadżetem w podróży są kubeczki „niekapki”, dzięki którym dziecko może mieć picie zawsze przy sobie, bez obawy, że je wyleje. W przypadku małych dzieci, niezbędny w podróży jest także zestaw do przewijania.

A co z rozrywką dla maluchów? Wbrew pozorom, możliwości w tej kwestii jest naprawdę sporo. Poza ulubioną mięciutką przytulanką, warto zabrać jeszcze parę drobiazgów. Przydatne mogą okazać się kredki i kolorowanki (ewentualnie blok rysunkowy ze sztywną podkładką), jak również plastelina lub modelina. Przydatne mogą być również książeczki, które dziecko będzie mogło oglądać w trakcie jazdy.

Warto również uciec się do bardziej nowoczesnych gadżetów i zabrać ze sobą np. audiobooki, które są jednym z najlepszych sposobów na dziecięcą nudę w trakcie długiej i monotonnej podróży. Płyta z bajką będzie dla malucha doskonałą rozrywką, dzięki której podróż minie bardzo szybko. Doskonałym rozwiązaniem jest także przenośne DVD, które sprawi, że dziecko zajęte oglądaniem ulubionej bajki nie zdąży nawet się znudzić i nie zauważy, kiedy dojedzie na miejsce. Taki odtwarzać można śmiało zamontować na zagłówku przedniego fotela, dzięki czemu dziecko będzie mogło poczuć się jak w domu przed telewizorem lub w kinie. Równie doskonałym rozwiązaniem jest playstation. W sklepach dostępne są specjalne modele wyposażone w gamepady oraz słuchawki, dzięki czemu dziecko może oddać się grze nie przeszkadzając przy tym pozostałym towarzyszom podróży.