Europejscy kandydaci do World Travel Awards 2014

Decydując się na wyjazd, wycieczkę, turystyczną eskapadę, chcemy zobaczyć to co naprawdę interesujące, zatrzymać się w malowniczych miejscach. W zależności od celu podróży i ulubionej formy relaksu, szukamy pięknej fauny i flory, zabytków, imponujących widoków, komfortu lub atrakcyjnej oferty SPA. A zatem warto poznać najlepsze pod tym względem miejsca w Europie

Fot:www.worldtravelawards.com/
Fot:www.worldtravelawards.com/

Niewątpliwie kierunki, które zaprezentowano na początku sierpnia podczas gali w Atenach, należą do ścisłej europejskiej czołówki, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Sierpniowa uroczystość podsumowała wyniki europejskiej części konkursu World Travel Awards 2014.

W rywalizacji o tytuł najlepszej plażowej destynacji w Europie na najwyższym stopniu podium stanęła „królowa Wysp Jońskich” – grecka wyspa Korfu.
W kategorii najlepszy ośrodek all inclusive zwycięzcą został Pestana Porto Santo Beach Resort & Spa w Portugali. Ogrody tropikalne i hotel tuż przy plaży to tylko zapowiedź atrakcji.
Wakacje z dziećmi, w komplecie? Najlepszym rodzinnym hotelem w Europie jest po raz drugi z rzędu Angel’s Peninsula w Marmaris w Turcji.
Luksusowy pobyt w europejskim hotelu to naprawdę szeroki wybór. Ale za najlepszy luksusowy hotel w Europie uznano Belmond Hotel Cipriani w Wenecji na wyspie Giudecca. Basen, kort, piękne widoki, znakomita kuchnia – to zaledwie początek długiej listy atutów tego obiektu.
Najlepszy hotel butikowy w Europie? Polecamy Joya Algarve w Portugalii. Obiekt ma na swoim koncie aż 9 kolejnych zwycięstw w tej kategorii. Pobyt tutaj to coś dla ciała i dla ducha – spa, odnowa biologiczna i menu restauracji z czołówki światowej.
Szwajcarska Genewa została uhonorowana tytułem najlepszego kierunku city break.
Linie lotnicze Luhthansa otrzymały prestiżowe wyróżnienie w kategorii najlepsza linia lotnicza w Europie.
Swoistym rekordzistą jest najlepszy port lotniczy w Europie – Zurich Airport (Szwajcaria). Zdobywa ten zaszczytny tytuł już po raz 11

Na razie wyłoniono najlepszych z najlepszych na starym kontynencie. Pod koniec roku poznamy najlepsze produkty turystyczne na świecie. A zatem planując wyjazd przyjrzyjmy się najlepiej ocenianym europejskim obiektom i atrakcjom.