Modna Norwegia i nowa trasa linii WizzAir (Gdańsk – Tromsø)

Skandynawia, ze szczególnym wskazaniem na Norwegię, jest teraz bardzo modna. Popularność i zachwyt tym co norweskie obejmuje wiele aspektów. Od literatury, kina, szeroko rozumianej sztuki, przez architekturę, styl i filozofię życiową, po norweskie atrakcje turystyczne. Wielbiciele skandynawskich klimatów ucieszą się zatem z nowej trasy w ofercie WizzAir: Gdańsk – Tromsø.

tromso noc
Fot: wikipedia

Norweskie klimaty w Tromsø

Tromsø to miasto w północnej Norwegii, które uznawane jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych powyżej koła podbiegunowego. Wielką atrakcją jest już samo położenia Tromsø – 350 km od koła polarnego, nad morzem, w otoczeniu imponujących szczytów górskich. To wręcz idealne miejsce do obserwacji zorzy polarnej np. z bardzo popularnego wśród turystów fiordu Ersfjorden.

tromso
Fot: shutterstock

Atrakcje Tromsø

Oczywiście Norwegia to nie tylko fiordy i zorza, w samym Tromsø czeka na gości wiele interesujących miejsc i wydarzeń, takich jak chociażby Arktyczna Katedra, budynek inspirowany naturalną „architekturą” północnej Norwegii. Ciekawym wydarzeniem są letnie koncerty, które odbywają się w tym miejscu. Tromsø słynie też ze znakomitej orkiestry symfonicznej oraz z uniwersytetu, który jest najdalej położoną na północ uczelnią. Mieści się tu także najbardziej wysunięty na północ świata browar L. Macks Ølbryggeri, przy który działa słynny pub Ølhallen. Malownicze Tromsø to oczywiście znakomita baza wypadowa do dalszego poznawania Norwegii, a szczególnie pobliskich gór i nieco bardziej odległych Alp Lyngen.

samolot
Fot: pixabay.com

Nowa trasa Gdańsk – Tromsø

Dotarcie do tego niezwykłego miejsca jest teraz dużo prostsze, dzięki nowej trasie tanich linii WizzAir. Zgodnie z ofertą loty odbywają się we wtorki, czwartki i soboty. Bilety można kupić na stronie WizzAir i przez aplikację mobilną Wizz. Ceny za przelot na trasie Gdańsk – Tromsø zaczynają się od 59 zł za bilet w jedną stronę.