Najmodniejsze kierunki 2017 – TripAdvisor radzi

Kalendarzowa wiosna trwa, tymczasem za oknami najczęściej szaro, a na zewnątrz zimno. Warto zatem na przekór kapryśnej aurze pomyśleć o urlopowych eskapadach. Dla niektórych cenną wskazówką może być ranking TripAdvisora, w którym prezentowane są najmodniejsze turystyczne destynacje AD 2017. Co prawda po raz kolejny nie znajdziemy w nim polskich miast i kurortów, ale jest wiele kultowych wręcz miejsc cenionych przez turystów.

siem
Siem Reap, Kambodża
Fot: shutterstock

Dlaczego warto brać pod uwagę sugestie z TripAdvisor? Oczywiście głównie ze względu na to, że serwis ten bazuje na rekomendacjach turystów, osób podróżujących z całego świata. To porady od wytrawnych podróżników, singli szukających dobrej zabawy i rodzin nastawionych na relaks. TripAdvisor to ponad 60 milionów użytkowników, 170 milionów recenzji, już od kilku lat liczba polskich użytkowników wynosi ponad milion (źródło: wikipedia). Trudno zatem o bardziej obiektywne i wszechstronne porady oraz inspiracje. Trip Advisor zapewnia wiele usług ułatwiających zorganizowanie wyjazdu – np. narzędzia do rezerwacji, porównanie cen.

tripadvisor
Fot: tripadvisor.co.uk

Wspomniany we wstępie ranking również powstał w oparciu o rekomendacje amatorów podróżowania z różnych zakątków świata, a więc o różnorodnych preferencjach, możliwościach i oczekiwaniach. Zastosowano tu algorytm, który uwzględnił zadowolenie osoby podróżującej już na miejscu, liczbę opinii danego miejsca, a także oceny noclegów, atrakcji i restauracji w danym mieście. Na liście znalazły się zarówno dość bliskie nam europejskie turystyczne hity, jak również miejsca naprawdę odległe i egzotyczne. A oto TOP TEN serwisu TripAdvisor najmodniejszych miejsc na urlop w 2017:

bali
Bali, Indonezja
Fot: Shuttetstock

1. Bali, Indonezja,
2. Londyn, Wielka Brytania,
3. Paryż, Francja
4. Rzym, Włochy,

rzym
Rzym, Włochy
Fot: Shuttetstock

5. Nowy Jork, Stany Zjednoczone,
6. Kreta, Grecja,
7. Barcelona, Hiszpania
8. Siem Reap, Kambodża

praga
Praga, Czechy
Fot: Shuttetstock

9. Praga, Republika Czeska
10. Phuket, Tajlandia