Nowe trasy, większe możliwości

Sezon zimowy w pełni, ale już pojawiają się pierwsze jaskółki – zapowiedzi zmian i nowości. Nowe połączenia będą dostępne m.in. na trasach z Łodzi, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Udostępnią je linie Eurolot, Adria Airways oraz Brussels Airliens.

Avro RJ 85 - Brussels Airlines (OO-DJX)
Avro RJ 85 – Brussels Airlines (OO-DJX)

Osoby podróżujące do Brukseli ucieszy zapewne fakt, że na trasy z Krakowa i Warszawy powracają linie Brusssels Airliens. Od 27 czerwca przewoźnik wznawia połączenia między Krakowem a Brukselą. Samoloty na tej trasie będą latać 3 razy w tygodniu, a od września – 4 razy. Trasa Warszawa – Bruksela powróci do rozkładu lotów 14 września, ale będzie to aż 12 rejsów tygodniowo.

Nowe połączenie między Łodzią a Monachium pojawi się w rozkładzie lotów wraz z początkiem sezonu letniego. Będzie obsługiwane przez linie Adria Airways. Przeloty będą odbywały się od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę. Pasażerowie z Monachium wystartują ok. godz. 8:00 i przed 10:00 będą w Łodzi. Powrotny rejs startuje o 10:15, aby w Monachium wylądować o 11:30. Organizując podróż warto wiedzieć, że w ramach jednego biletu można skorzystać z przesiadki na dalsze połączenia np. na pokładzie Lufthansy.

Już wkrótce, bo od 28 lutego Eurolot wprowadza nowe połączenia tranzytowe. Podróżując z Gdańska do Mediolanu, mamy międzylądowanie w Lublinie. Rejsy będą odbywały się w piątki i soboty, co daje możliwości zaplanowania wyjazdów weekendowych i urlopowych. Od 31 marca na trasie Kraków – Helsinki i Wrocław – Helsinki, linie wprowadzają międzylądowanie w Gdańsku. Loty z Krakowa będą odbywały się w poniedziałki, środy i czwartki, a w stronę powrotną w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. Trasa Wrocław – Helsinki to rejsy w poniedziałki i środy oraz powrotne  –  w poniedziałki, środy i czwartki