Plac zabaw na warszawskiej Pradze

Mieszkańcy Pragi i Grochowa mają do swojej dyspozycji jeden z najnowocześniejszych parków w Warszawie. Park Obwodu Praga AK to przyjazny dzieciom obszar zieleni znajdujący się przy skrzyżowaniu ulicy Podskarbińskiej i Grochowskiej. Park zajmuje powierzchnię 3,46 ha.

Park Obwodu Praga AK
plac zabaw w Parku Obwodu Praga AK (zdjęcie ze strony SM Grochów)

Park powstał na miejscu, w którym do 1920 roku wypasało się bydło i odbywał się cyklicznie targ. Już w międzywojniu utworzono tutaj skwer, który po wojnie otrzymał nazwę Hanki Sawickiej. Stworzony wówczas teren zieleni został zaprojektowany przez Zygmunta Hellwiga.

W 2005 roku park przemianowano na Park Obwodu Praga  AK i przeszedł gruntowny remont, który sprawił, że po ponownym otwarciu w 2006 roku, stał się obszarem zieleni miejskiej na miarę XXI wieku. Park jest szczególnie przyjazny dzieciom i rodzinom, znajduje się w nim boisko do piłki nożnej i koszykówki, miejsce do grillowania, fontanna, specjalne urządzenie do wspinaczki przeznaczone dla najmłodszych oraz plac zabaw i duża piaskownica. Teren parku jest ogrodzony i strzeżony przez ochronę. W parku możemy wypoczywać codziennie od świtu do zmierzchu.