Suntago Wodny Świat – czekamy na największy aquapark

Aquapark to takie wyjątkowe miejsce, w którym, znakomicie bawią się i mali i duzi. Różnorodność jaką zapewniają liczne baseny, zjeżdżalnie, sauny i tematyczne, bajkowe kąpieliska sprawia, że aquaparki są często głównymi atrakcjami, nawet w bardzo modnych kurortach czy dużych aglomeracjach. Nowa inwestycja, która powstaje w znakomitej lokalizacji, bo między Łodzią i Warszawą, na pewno szybko stanie się najpopularniejszym miejscem dla amatorów wodnych zabaw.

projekt
fot: water-world.eu

Powstaje największy aquapark w Europie…

„Suntago Wodny Świat” – tak będzie nazywał się największy zadaszony aquapark w Europie, który powstaje w niewielkiej miejscowości Wręcza pomiędzy Żyrardowem a Mszczonowem. Plany są imponujące, bo Wodny Świat ma ambicje, aby stać się największym tego typu obiektem w Europie. Główna część, strefa „Relax”, to zgodnie z projektem oszklona hala z otwieranym dachem. Dla gości przewidziano tu kilka basenów w malowniczym otoczeniu kilkuset palm. Znajdzie się też miejsce dla miłośników sauny – w strefie „Saunaria” zaplanowano liczne sauny, baseny mineralne, pokoje masażu, solarium oraz restauracje. Najlepsza zabawa czeka w strefie „Jamango”, która ma kusić 30 zjeżdżalniami o łącznej długości 3 km, będzie też basen ze sztuczną falą, sztuczne rzeki i wodny plac zabaw dla małych gości.

plan
fot:water-world.eu

…będzie częścią imponującego parku rozrywki

Warto wiedzieć, że ten imponujący aquapark ma być zaledwie częścią większej inwestycji. Stanowi bowiem pierwszy etap powstawania obiektu o nazwie „Park of Poland”, ogromnego parku rozrywki o powierzchni 80ha. Zgodnie z planami ma być to drugi co do wielkości tego typu park w Europie. Znajdą się tu m.in. rollercoastery, galerie handlowe, hotele, sale konferencyjne itp. Całość ma być sfinalizowana za ok. 6-8 lat, natomiast inaugurację „Suntago Wodny Świat” przewidziano na wiosnę 2019 r.

park
fot: facebook.com/parkofpoland