Tanie podróżowanie po Szwajcarii

Szwajcaria jest krajem bardzo drogim, który jednak oferuje odwiedzającym go turystom możliwość zwiedzania po naprawdę atrakcyjnych cenach. Wszystko za sprawą szeroko rozbudowanego systemu Swiss Travel System. Opiera się na kilku typach biletów (każdy w kilku wariantach) i jest nie tylko najwygodniejszym, ale i najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania po Szwajcarii.

Szwajcarskie koleje to doskonały sposób na podróżowanie po kraju – ich sieć bardzo gęsta i znakomicie zgrana, na rozkładzie jazdy można polegać bo wszystko funkcjonuje jak w szwajcarskim zegarku i nie ma mowy o spóźnieniach (każda przesiadka jest tak zaplanowana, że nawet mając kilka minut bez problemu zdążymy). Swiss Travel System pozwala na nieograniczone przejazdy koleją zgodnie z wybranym biletem, a przy tym daje sporo innych zniżek.

Najlepszym wyborem jest bilet Swiss Pass, który obejmuje kolejnych 4, 8, 15, 22 dni lub cały miesiąc. W okresie kiedy bilet jest ważny można nie tylko dowolnie jeździć pociągami, autobusami i statkami w ramach sieci (obejmuje ona niemalże cały kraj). Swiss Pass to także darmowa komunikacja w 37 miastach, aż 50 procent zniżki na pociągi panoramiczne, a także bezpłatne wejścia do ponad 300 muzeów na terenie całego kraju. Dodatkowo wraz z biletem otrzymujemy bezpłatną kartę rodzinną Family Card, dzięki której dziecko w wieku 6-15 lat podróżuje z rodzicem za darmo. Cena biletu waha się od 275 CHF za czterodniowy w drugiej klasie aż do 971 CHF za bilet ważny miesiąc i obejmujący pierwszą klasę.