W czasie podróży sięgamy po produkty Nestle dla dzieci

Wracając do tematu dziecka w podróży na pewno warto zatrzymać się przy zagadnieniu żywienia malucha. Jakby nie patrzeć jest to bardzo istotna część życia dziecka w wielu niemowlęcym. Z kolei aktywny dwu-, trzylatek, chciałby zjeść smacznie, szybko i bawić się całymi dniami. Z drugiej strony rodzic nie bardzo ma ochotę spędzać urlop przy kuchni, a jednocześnie chce zapewnić dziecku menu zdrowe, urozmaicone i bezpieczne.

mauch na wakacjach
Fot: huffingtonpost.com

Dzisiejsze babcie i prababcie mogą słusznie powiedzieć dzisiejszym mamom „Za moich czasów urlop z maluchem to było naprawdę trudne zadanie”. Mleko, które wymagało gotowania i cierpliwego mieszania, obiad, który trzeba było przygotować od a do zet, zapasy, które woziło się ze sobą do wczasowych ośrodków itp. Dziś w każdej miejscowości (nawet za granicą) znajdziemy produkty, które znamy i którym ufamy. Na przykład kaszki, mleko, kleiki i dania Nestle dla dzieci. To marka znana praktycznie na całym świecie, a już na pewno znajdziemy ją we wszystkich modnych kurortach i małych miejscowościach nad morzem czy w górach.

To na pewno nie jest odpowiednie menu dla maluszka...
To na pewno nie jest odpowiednie menu dla maluszka…

Mało tego, większość produktów przeznaczonych dla milusińskich jest praktycznie gotowa do podania. W ofercie Nestle dla dzieci mamy przecież szeroki wybór mleka modyfikowanego, które wystarczy zmieszać z ciepłą wodą, słoiczki z deserami i obiadami, które podgrzewamy i maluch już może „wsuwać” swój ulubiony posiłek. O tym jak łatwo przygotowuje się kaszkę Nestle dla dzieci przeczytamy nawet w serwisie sklepu internetowego. Notabene to świetny sposób na zakupy w czasie urlopu, kiedy nie bardzo chcemy rezygnować z plażowania na rzecz buszowania wśród sklepowych regałów. Wystarczy spojrzeć chociażby na asortyment wspomnianych kaszek Nestle dla dzieci, aby uspokoić wszelkie obawy dotyczące zaopatrzenia i menu malucha w czasie urlopowych wojaży.

dziecko je
Kaszka – smaczna i łatwo ją przygotować
Sposób przygotowania 1. Zanim przystąpisz do przyrządzania posiłku, umyj dokładnie ręce. Upewnij się, czy naczynia, których będziesz używać, są idealnie czyste. 2. Przygotuj odpowiednią ilość mleka modyfikowanego zgodnie z przepisem na opakowaniu. 3. Odmierz odpowiednią ilość mleka (160 ml) i wlej do miseczki dziecka. Temperatura mleka nie może być wyższa niż 40° C. 4. Dodaj 25 gram = 4-5 łyżek stołowych kaszki. Używaj czystej i suchej łyżki. 5. Mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Nakarm dziecko czystą łyżeczką.
Sposób przygotowania
1. Zanim przystąpisz do przyrządzania posiłku, umyj dokładnie ręce. Upewnij się, czy naczynia, których będziesz używać, są idealnie czyste.
2. Przygotuj odpowiednią ilość mleka modyfikowanego zgodnie z przepisem na opakowaniu.
3. Odmierz odpowiednią ilość mleka (160 ml) i wlej do miseczki dziecka. Temperatura mleka nie może być wyższa niż 40° C.
4. Dodaj 25 gram = 4-5 łyżek stołowych kaszki. Używaj czystej i suchej łyżki.
5. Mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Nakarm dziecko czystą łyżeczką.