Rodzinne wakacje w Piwnicznej – dom w górach i liczne atrakcje

Komu w drogę do wypoczynku, temu polecamy Piwniczną Zdrój. Nie bez powodu miejscowość jest nazywana sercem albo perłą Beskidu Sądeckiego. Wypoczywają tu młodsi i starsi, single i rodziny, zwolennicy sportu, ruchu i ci, którym wystarczą do szczęścia piękne pejzaże.

uśmiechnięta rodzina na spacerze w górach idą do punktu dom z widokiem
Piwniczna – idealne rodzinne wakacje
Fot: wierchomla.com.pl

Na pewno jest to doskonałe miejsce na wypoczynek rodzinny. Malownicze krajobrazy, możliwość zakwaterowania w wygodnym, samodzielnym domu w górach i oczywiście liczne atrakcje w samej Piwnicznej i najbliższych okolicach. Jak wiadomo dzieciom trzeba dobrze zorganizować czas. Kiedy się nudzą do głów przychodzą im zwariowane pomysły. Ponadto dzisiejsze maluchy i młodzież zaraz zasiadłyby do laptopów, tabletów i smartfonów. A przecież na wakacje czy zimowiska przyjeżdżamy, żeby oderwać się od takich „wynalazków”.

wyścig na rowerach w górach
Fot: wierchomla.com.pl

Pobyt w Piwnicznej to murowana satysfakcja i atrakcje na wyciągnięcie ręki. Przede wszystkim mamy tu liczne trasy – spacerowe, rowerowe, a nawet do konnej jazdy. Jeśli przyjedziemy bez własnych „dwóch kółek” można skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów. Zresztą wypożyczyć można także kajaki, o ile dzieci (i dorośli) chcą popłynąć pięknym Popradem. Na wodne przygody warto wybrać się również w ramach spływu łodziami przełomem Popradu albo pontonowego raftingu.

krajobraz na wyciąg i pasące się owce na tle błękitnego nieba
Malownicza Wierchomla
Fot: wierchomla.com.pl

Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejszą metodą nauki jest… dobra zabawa. Dlatego wakacje w gminie Piwniczna można wykorzystać również na tzw. questing. Jest to wspólna zabawa – dla dużych i małych, która pozwala w arcyciekawy i aktywny sposób poznawać dziedzictwo kulturalne i przyrodę danego regionu. Dorośli zapewne z rozrzewnieniem wspomną przy okazji dawne harcerskie podchody, a dzieciaki odnajdą się – jak w popularnej grze terenowej. W regionie Piwnicznej na questing zaprasza Wierchomla – oferuje aż 5 darmowych map z questami:
• Szlakiem pasterzy łemkowskich (ok. 1h)
• Wierzenia Łemków – Quest rowerowy (rowerem 45 min, pieszo 1,5h)
• Skarby Wierchołka – Quest dla dzieci (30 min)
• Quest Zbójecki (1 h )
• Życie Łemków od kuchni – Quest rowerowy – rowerem 45 min, pieszo 1,5 h)

widokówka z punktem dom z widokiem w pięknym otoczeniu natury
Fot: domzwidokiem.com

Aby w pełni sił wyruszać na zwiedzania czy do zabawy trzeba mieć dobre miejsce noclegowe. Liczy się wszystko – lokalizacja, metraż, wyposażenie, klimat. Dlatego rodziny chętnie wybierają „swój” dom w górach. Taki, który jest naprawdę góralski, w którym poczują się swobodnie i mają zapewniony dostęp do wszelkich wygód. Taki dom w górach w Piwnicznej to na pewno słynny Dom z Widokiem (sprawdź). Warto poznać, zamieszkać i zawsze chętnie wracać.