Wyjazd z dzieckiem i… z apteczką

Co prawda mówi się, że w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień bo przeplata- trochę zimy trochę lata. Ale przecież wszyscy doskonale wiemy jak kapryśna bywa aura, że płata figle również podczas majowego weekendu czy w okresie letnich urlopów. Co prawda nie planujemy raczej wakacyjnych infekcji, ale jak wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony. A zatem warto zastanowić się nad dobrze zorganizowaną apteczką, szczególne jeśli planujemy wyjazd rodzinny wraz z dziećmi.

Udane rodzinne wakacje.  fot: Shutterstock
Udane rodzinne wakacje
fot: Shutterstock

Co prawda aptekę możemy dziś znaleźć niemalże w każdej miejscowości, ale niektóre środki zdecydowanie warto mieć zawsze pod ręką. Wiedzą o tym szczególnie osoby, którym marzy się rodzinny wypoczynek z dala od zgiełku, modnych kurortów. Dobrze zaopatrzona apteczka jest niezbędna pod żaglami, w małej, nadmorskiej miejscowości, na jeziorach i w górskim zaciszu.

Urlopowy niezbędnik - apteczka fot: Shutterstock
Urlopowy niezbędnik – apteczka
fot: Shutterstock

Oczywiście nie chodzi o to, aby zastanawiać się nad najbardziej czarnymi scenariuszami. W końcu planujemy urlopowe i weekendowe przyjemne wyjazdy. Ale przecież katar czy kaszel u dziecka to sytuacja, która nie należy do rzadkości. Niestety przeziębienia, drobne infekcje nie miewają urlopów. Dlatego do podręcznej apteczki na pewno warto zapakować dobry syrop na kaszel u dziecka, spray czy krople do nosa, środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (więcej informacji na temat kaszlu u dzieci można znaleźć pod adresem kaszeludzieci.pl) . Na szczęście na ogół letni katar czy kaszel to u dzieci sytuacja jak najbardziej przejściowa. Niemniej jednak, im szybciej prawidłowo zareagujemy, tym szybszy będzie powrót do zdrowia i formy.

Oczywiście w apteczce nie powinno zabraknąć również innych elementów. takich jak środki opatrunkowe na rozbite kolana, preparaty przeciw komarom i kleszczom. Zawsze warto mieć pod ręką leki na problemy gastryczne. Bardzo często niezbędne będą także środki przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej.