Wymarzony „hotel” – amerykański sen o… domku na drzewie

Domki na drzewie kojarzą nam się z amerykańskimi filmami, to marzenie większości dzieciaków za oceanem. Jak się okazuje jest to marzenie ponadczasowe, nie tylko dla dzieci i co szczególnie ważne – teoretycznie można je spełnić.

domek pomost
Fot: Airnb

W lasach Atlanty znajduje się camp „Two Lakes”, a w nim jeden z najbardziej niezwykłych ”hoteli”. Jest to jak łatwo się domyślić, wspomniany we wstępie domek na drzewie, ale nie taki zwyczajny… Z założenia to miejsce przyjazne środowisku, ekologiczne, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. Wyjątkowy „hotel” jest dziełem projektanta i ekologa Petera Bahoutha. Znajdują się w nim trzy specyficzne i charakterystyczne pomieszczenia – Mind, Body, Spirit, czyli Umysł, Ciało, Duch. Są one połączone ze sobą praktycznymi drewnianymi pomostami rozwieszonymi między drzewami.

domek nocą
Fot: Airnb

Proekologiczny domek jest wyposażony w urządzenia, które umożliwiają korzystanie z energii słonecznej, wody deszczowej, a także w toalety kompostowe. Na dachu tego niezwykłego domku znajduje się piękny ogród, a cały dom został przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. To idealne lokum dla dużych i małych, są tu specjalne miejsca zabaw dla dzieci.

wewnątrz
Fot: Airnb

Biorąc pod uwagę powyższy opis nikogo chyba nie zdziwi, że słynny domek na drzewie znalazł się na pierwszym miejscu wśród najbardziej pożądanych miejsc w serwisie Airnb. A jest to nie byle jaki portal, prezentuje bowiem tysiące kwater, mieszkań, domów, hoteli, ofert noclegowych z całego świata. Warto widzieć, że w ciągu miesiąca strona z opisem domku miała aż 300 tysięcy odwiedzin, a 147 tysięcy osób wpisało się na listę oczekujących. Mimo, iż nie jest to tania oferta – nocleg w domku kosztuje 375 dolarów, czyli ok. 1400 złotych.

domek
Fot: Airnb