Zwiedzanie Wiednia z Wien-Karte

WienKarteW większości europejskich stolic na turystów czekają specjalne karty rabatowe, dzięki którym zwiedzanie miasta staje się zdecydowanie ekonomiczniejsze i wygodniejsze. W Wiedniu można kupić Wien-Karte. W 2012 roku to właśnie karta rabatowa austriackiej stolicy zajęła pierwsze miejsce w konkursie oceniającym szesnaście kart miejskich oferowanych w Europie.

Za Wien-Karte trzeba zapłacić 19,90 euro. Karta jest ważna przez 72 godziny i zapewnia posiadaczowi bezpłatne przejazdy komunikacją miejską (metro, autobusy i tramwaje) oraz ponad 210 zniżek do najróżniejszych obiektów. To idealne rozwiązanie dla osób, które wybierają się na krótki wypad do austriackiej stolicy – dzięki karcie trzydniowy pobyt w Wiedniu będzie spokojniejszy, wygodniejszy i zdecydowanie oszczędniejszy.

Wien-Karte można z łatwością kupić w hotelach, w punktach informacji komunikacji wiedeńskiej (liczne placówki rozsiane po całym mieście, między innymi przy dworcu Westbahnhof czy na Stephansplatz) i punktach informacji turystycznej na lotnisku (punkt Flughafen czynny od 6 do 23) lub w samym centrum miasta przy Albertinaplatz (czynny od 9 do 19). Jeśli mamy kartę kredytową, możemy też zaopatrzyć się w kartę zdalnie.

Wien-Karte jest ważna od momentu skasowania przez kolejne 72 godziny, przy czym zniżki obowiązują przez cały ostatni dzień ważności karty. Wraz z kartą dostajemy książeczkę z kuponami, która liczy aż 120 stron i jest bardzo praktycznym przewodnikiem pozwalającym znaleźć atrakcje i miejsca, w których otrzymamy rabat. A rabatów jest sporo, ponieważ w programie uczestniczą muzea, atrakcje turystyczne, a także teatry, kawiarnie czy restauracje.