Korzystna wymiana walut – co jeszcze oferuje internetowy kantor

Wyjazdy za granicę, czy to służbowe czy też rekreacyjne, oznaczają także konieczność realizowania płatności, transakcji czy też wypłat gotówki w obcej walucie. Dlatego warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem, dzięki któremu wymiana walut, zakupy podczas urlopu itp., będą jak najmniej kłopotliwe i optymalnie korzystne.

wymiana walut online, na laptopie przedstawione waluty euro dolar
Fot: kantor.aliorbank.pl

Dobrym rozwiązaniem jest na pewno internetowy kantor walutowy, szczególnie że wygoda korzystania ze środków finansowych na urlopie to tylko jeden z wielu atutów tej usługi. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jakie korzyści dla klienta przynosi oferta kantoru online.

Doskonałym przykładem może być internetowy kantor w Alior Banku, który nie generuje dodatkowych kosztów, opłat związanych z założeniem i prowadzeniem rachunków. W ramach oferty klient ma dostęp do rachunków w 14 walutach (13 zagranicznych). W ramach kantoru walutowego klienci mają także zagwarantowane bezpłatne przelewy krajowe oraz walutowe, mogą również korzystać z tzw. zleceń walutowych, dzięki którym dokonuje się wymiany walut po najkorzystniejszych kursach nie spędzając przy tym czasu na monitorowaniu rynku i tabel kursowych. Szczególnie istotny jest fakt, że wymiana walut w kantorze jest bezpieczna, ponieważ kantor jako serwis bankowy jest objęty ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

otwarty sejf z dużą ilością gotówki - bezpieczna wymiana walut
fot: kantor.aliorbank.pl

Z puntu widzenia turysty bardzo atrakcyjną opcją są również karty do rachunków prowadzonych w euro, USD oraz GBP. Szczególnie, że również w tym przypadku bank nie pobiera opłat. Dzięki takiej karcie można realizować płatności za granicą, a także wypłacić gotówkę w walucie karty bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Jest to również praktyczna forma płatności za zakupy internetowe. W podróży (i nie tylko) przyda się na pewno dostęp do mobilnej aplikacji oraz możliwość korzystania z kantoru 24 godziny na dobę każdego dnia.
Pamiętajmy również o tym, że można dokonać wymiany waluty również w gotówce po korzystnych kursach oferowanych przez Kantor Walutowy. Oddziały i agencje bankowe umożliwiają taką wypłatę w PLN, EUR, USD oraz GBP.

całodobowa wymiana walut przedstawia zegar 24/7
Fot: kantor.aliorbank.pl