Nowy porządek boardingu linii British Airways

Linie British Airways w Polsce obecne są w Warszawie i Krakowie, oferują stąd loty do Londynu-Heathrow. Dla pasażerów na pewno istotna jest informacja o zmianach, jakie przewoźnik wprowadza w zakresie kolejności wchodzenia na pokład samolotu. Można powiedzieć, że pierwszeństwo będą mieć pasażerowie z najdroższymi biletami.

british
Fot: foter.com

Nowe zasady – kolejność wsiadania na pokład

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 12 grudnia i są podyktowane koniecznością usprawnienia procesu wsiadania i zajmowania miejsc w samolotach. Niezmienne pozostaje uprzywilejowanie osób niepełnosprawnych, mających problemy z poruszaniem oraz rodzin z małymi dziećmi, które wchodzą poza kolejnością.

w samolocie
Fot: pixabay.com

Od 12 grudnia pasażerowie British Airways zobaczą na swoich kartach pokładowych numer grupy, do jakiej zostali przydzieleni (od 1 do 5).

Dla lotów długodystansowych kolejność wygląda następująco:

  • Grupa 1 – pasażerowie First Class, posiadacze statusu Gold w programie Britsh Airways lub statusu Emerald w oneworld,
  • Grupa 2 – pasażerowie Club World (klasy biznes), posiadacze statusu Silver w programie Britsh Airways lub statusu Sapphire w oneworld,
  • Grupa 3 – pasażerowie World Traveller Plus (klasy ekonomicznej premium),posiadacze statusu Bronze w programie Britsh Airways lub statusu Ruby w oneworld
  • Grupa 4 i 5 – pasażerowie World Traveller (klasy ekonomicznej) uporządkowani według taryf.

Kolejność wsiadania na trasach krajowych i europejskich:

  • Grupa 1 – pasażerowie Club Europe (klasy biznes), posiadacze statusu Gold w programie Britsh Airways lub statusu Emerald w oneworld,
  • Grupa 2 – posiadacze statusu Silver w programie Britsh Airways lub Sapphire w oneworld,
  • Grupa 3 – posiadacze statusu Bronze w programie Britsh Airways lub Ruby w oneworld,
  • Grupa 4 – pasażerowie Euro Traveller (klasy ekonomicznej),
  • Grupa 5 – pasażerowie Euro Traveller (klasy ekonomicznej) z biletami wystawionymi w taryfie wyłącznie z bagażem podręcznym.
lotnisko
Fot: pixabay.com

W planach jest również uporządkowanie boardingu poprzez eliminowanie kolejek, ustawiania się pasażerów przy bramkach. W nowym systemie podróżni mają zająć miejsca siedzące wokół bramek i podchodzić dopiero po wywołaniu ich grupy.