Przekąski dla kota umilą pupilowi podróż

Prawdziwy wielbiciel kotów doskonale wie, że jest to zwierzę o dość trudnym i skomplikowanym charakterze. Wiadomo również, że dużym wyzwaniem może być podróż z kotem. Dlatego wiele osób na czas urlopów czy tzw. długich weekendów zapewnia pupilowi opiekę w domu. Trzeba bowiem pamiętać, że kot ma nie tylko swojego Człowieka, ale również swoje miejsce…

kot na kanapie
Koty najlepiej czują się w domu…

Fakt, że koty przywiązują się bardzo do miejsca w którym żyją sprawia, że nawet zwierzęta wypuszczane z domu, zawsze do niego wracają. Ale wyjeżdżając z kotem musimy go szczególnie pilnować. Gdyby zagubił nam się w drodze czy nawet u celu podróży, niestety będzie się starał się odnaleźć miejsce, w którym mieszka na stałe. A to nie wróży dobrze poszukiwaniom ulubieńca. Dlatego pilnujemy kotka, a także pamiętamy o tym, że nasz milusiński powinien mieć założony chip zarejestrowany w bazie.

kot na walizce
Podróże to nie ich specjalność

Wiadomo również, że w podróż na wczasy czy wycieczkę zabieramy transporter, ulubiony kocyk, kuwetę, karmę. W czasie podróży przyda się na pewno miseczka i woda, obróżka i smycz oraz ulubione przekąski dla kota. Pamiętajmy – nasz pupil z reguły nie będzie podróżnikiem, fanem jazdy samochodem. Dlatego zadbajmy o to, aby cała wyprawa była jak najmniej uciążliwa.

kot je
W czasie podróży tylko małe co nieco

Smakowite przekąski dla kota to dobry pomysł na umilenie czasu np. w czasie przerw w podróży. Nie zaleca się raczej karmienia, pełnoporcjowej karmy, z uwagi na możliwość choroby lokomocyjnej. Ale małe co nieco…? To jest to co tygrysy… a raczej koty lubią najbardziej.
Mogą być to np. smaczne przekąski dla kota z oferty Felix – producenta cenionych kocich karm. Chrupiące Crispies o bardzo interesujących smakach – wołowiny i kurczaka, mięsa i warzyw oraz łososia i pstrąga – to miła niespodzianka dla każdego futrzaka. „Rozrywkowe” koty chętnie przekąszą Party Mix – mięsne smaczki dla kota. Wybór wygląda jak atrakcyjne menu: mamy przekąski o smaku serów Cheddar, Gouda i Edamer, o smaku kurczaka, sera i indyka, kurczaka, wątróbki i indyka, łososia, łososia morskiego i pstrąga lub wołowiny, kurczaka i łososia. Kot w podróży może również przekąsić Twista, czy zakręcone przekąski z ryb i mięsa o smaku łososia i owoców morza, o smaku ryby i kraba albo kaczki i wątróbki.
Z całą pewnością kot i tak będzie czuł się niezbyt komfortowo, ale aromatyczne i smaczne przekąski łagodzą nieco niewygody związane z podróżą.

przekąska
Fot: purina.pl
przekaska 2
Fot: purina.pl
przekąska 3
Fot: purina.pl