Wyjątkowa wycieczka, udane wczasy – włoskie miasta czekają

Podobno wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, pamiętajmy jednak, że malownicza Italia to nie tylko piękna, historyczna metropolia. Słynny włoski but to wiele miejsc, które warto odwiedzić i poznać bliżej. Co ciekawe jeśli chodzi o atrakcyjne wycieczki, urlop czy wczasy, Włochy kuszą nie tylko plażami i malowniczymi plenerami. Niewątpliwie miasta to bardzo mocny punkt oferty turystycznej tego kraju.

włochy - kolaż ze zdjęć
Fot: lottravel.com

Doskonale widać to na przykładzie wyjazdów, jakie proponuje nam biuro LOT Travel. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie wycieczek i wczasów we Włoszech. Szczególnie, że można poznać np. wielki świat mody i kultowe kluby w Mediolanie, a także Wenecję – miasto legendę, wymarzony cel turystów z całego świata.

mediolan - widok na gwarną ulicę z kafejkami nocą
Fot: lottravel.com
Mediolan

Nie bez powodu LOT Travel kusi hasłem: Mediolan – weekend w stolicy mody, historii i clubbingu. To najlepiej oddaje charakter wielu włoskich miast, w których można płynnie przejść od zwiedzania zabytków do najlepszego shoppingu, wyśmienitego menu w modnych restauracjach i zabawy do białego rana. Warto poznać szczegółowy program tej czterodniowej wycieczki, który obejmuje m.in.:
• nocny spacer ulicami modnych dzielnic, takich jak Navigli, Porta Ticinese, Piazza XXIV Maggio, Corso Como, via Monte Nero, Corso Sempione oraz wybranej przez mediolańską bohemę – Brery,
• poznawanie Mediolanu z przewodnikiem,
• wizyty w modnych klubach,
• zakupy w znanych butikach na Via Montenapoleone, Via Borgospesso, Via del Gesu czy w Galerii Vittorio Emanuele.

wenecja
Fot: lottravel.com
Wenecja

A co z wyprawą do Wenecji? To naprawdę znakomity pomysł na krótki urlop, udane wczasy we Włoszech. Co prawda motto wycieczki brzmi „Wenecja – miasto Casanovy”, ale zapewnia ona więcej atrakcji niż spojrzenie na miasto przez pryzmat słynnego uwodziciela. Cztery dni w Wenecji wystarczą, aby zakochać się w tym mieście, szczególnie jeśli można poznać klimatyczne Trattorie i restauracje. Oczywiście nie sposób pominąć zabytków, z których słynie to miasto, w tym m.in.
• Bazyliki św. Marka
• Pałacu Dożów (Palazzo Ducale),
• Złotego Domu (Ca’d’Oro
• Ca’Rezzonico – barokowego pałacu
• Kościoła Santa Maria Della Salute
Niewątpliwie jedną z największych atrakcji będzie rejs gondolą po weneckich kanałach.

alpy - narciarz szusujący
Fot: lottravel.com
Alpy

Jeśli chodzi o zimowe wczasy Włochy to oczywiście Alpy i narty, dlatego w ofercie nie może zabraknąć również takiej wyprawy. Wycieczka pod hasłem „Włochy – Narciarskie szaleństwo we włoskich Alpach”, to możliwość wyjazdu do malowniczego Sauze d’Oulx.

Zapraszamy do lektury Udana wycieczka, wymarzone wakacje we Włoszech