Brąz, srebro i złoto

Linie lotnicze Eurolot wychodzą na przeciw oczekiwaniom pasażerów i wprowadzają nowe taryfy, dzięki którym mamy możliwość wyboru komfortu, ceny i dodatkowych usług w czasie podróży. Nowe taryfy będą obowiązywały od początku sezonu zimowego, czyli już od 26 października.

Fot:eurolot.com/pl
Fot:eurolot.com/pl

Dotychczasowe taryfy Eurolotu – Promo, Basic i Premium już niedługo zostaną zastąpione przez nowe oferty. Taryfy Bronze, Silver i Gold pozwalają na zakup biletu i wybór standardu podróży zgodnie z oczekiwaniami oraz indywidualnymi preferencjami. Oczywiście z uwzględnieniem możliwości finansowych.

Ekonomiczna opcja to taryfa Bronze, która jest skierowana do pasażerów nastawionych na jak najniższe koszty. Bronze to podróż tylko z bagażem podręcznym ( w cenie biletu) i rezygnacja z cateringu na pokładzie. Oczywiście za dodatkową opłatą można nadać bagaż rejestrowany i skorzystać z pokładowego menu. W cenie biletu jest natomiast odprawa online i na lotnisku. Nadal obowiązuje bezpłatna podróż na rejsach krajowych dla małych pasażerów (do 2 roku życia).
Srebrna opcja, czyli taryfa Silver to podróż zdecydowanie bardziej komfortowa. W cenie biletu jest np. 1 sztuka bagażu podręcznego oraz rejestrowanego, odprawa online i na lotnisku. Bezpłatnie podróżują najmłodsi, a dzieci pomiędzy 2 a 15 roku życia korzystają ze zniżki na poziomie 50% (trasy krajowe).
I wreszcie taryfa Gold, z którą wiąże się wiele przywilejów. Nie bez powodu jest porównywalna z opcją Biznes. Wśród bonusów warto wymienić chociażby dedykowany numer linii telefonicznej w Call Center Eurolot, catering pokładowy. Pasażer z biletem w taryfie Gold może mieć ze sobą 2 sztuki bagażu podręcznego i rejestrowanego. Nadal obowiązują również ulgi dla najmłodszych pasażerów. Złota taryfa uprawnia też do tzw. Fast Track czyli szybkiego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa i bezpłatnej zmiany rezerwacji. Już wkrótce linie udostępnią busines lounges (za dopłatą) oraz bezpłatny wybór miejsca na pokładzie samolotu.
Oczywiście za komfort i przywileje trzeba zapłacić. Przykładowe porównanie wygląda następująco: ceny biletów z Warszawy zaczynają się od 429 złotych w taryfie Bronze (w obie strony), od 550 złotych w taryfie Silver (podróż tam i z powrotem) oraz od 1 698 złotych w taryfie Gold (z biletem powrotnym).