Castel Rosso – cały hotel tylko dla siebie

Włoski Piemont to kraina atrakcyjna dla turystów, zarówno ze względu na malownicze krajobrazy, jak i wartość historyczną. Do zachwycających alpejskich widoków można teraz dodać absolutnie wyjątkową okazję wynajęcia hotelu tylko dla jednej osoby. I to jakiego? W historycznym zamczysku!

castel rosso
Fot: Shutterstock

Castel Rosso, czyli Czerwony Zamek góruje nad miasteczkiem Cheraco w regionie Langhe, które leży niedaleko Turynu. Jak łatwo się domyślić wyróżnia się kolorem murów, którym zawdzięcza swoją nazwę, ale na tym nie koniec. W tym zabytkowym wielowiekowym zamku (zbudowano go w X w.) mieści się bowiem hotel, podobno jedyny taki na świecie. Można go bowiem wynająć dla jednej osoby, ewentualnie małej grupy (np. pary, rodziny).

zamek
Fot: Shutterstock

Zamczysko jest co prawda ogromne, ale wcale nie oznacza to dużej liczby gości czy apartamentów. W luksusowo zaaranżowanej budowli mamy bowiem do dyspozycji dwa ponad stumetrowe apartamenty, historyczne meble, ekskluzywną restaurację, basen, SPA. Goście mogą przechadzać się po przyzamkowym parku, a pobyt uprzyjemnią im dania przygotowane przez kulinarne znakomitości, pomoc majordomusa oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu oraz lekcji jeździectwa.

apartament
Fot: castellorosso.com

Zamek był remontowany i przygotowywany na przyjęcie gości przez 7 lat, można się zatem spodziewać naprawdę królewskiego przyjęcia. Oczywiście taka przyjemność kosztuje i to słono – za jeden nocleg trzeba zapłacić 1500 euro w tygodniu i aż 3 tysiące euro w czasie weekendu. Mimo niebagatelnych kosztów na pewno nie zabraknie chętnych, którzy zechcą poczuć się jak „pan na zamku” 🙂