Dlaczego warto spędzić wakacje w Grecji

Grecja to jeden z tych kierunków, który od zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Co prawda problemy ekonomiczne z jakim boryka się ten malowniczy kraj, na pewno wpłyną na zainteresowanie potencjalnych gości, niemniej jednak na pewno warto brać pod uwagę urlopowe wyjazdy i wakacje w Grecji.

Fot: keytours.gr
Fot: keytours.gr

Dlaczego Grecja? Odpowiedzią na takie pytanie mogą być nazwy wielu miast, kurortów i wysp greckich. Praktycznie każdy zakątek tego kraju to prawdziwy raj dla turystów spragnionych bardzo różnych wrażeń. Jakby nie patrzeć Grecja to ponad 4000 lat historii, kultura, zabytki. To także malownicze plaże i kilkanaście tysięcy kilometrów wybrzeża, wliczając piękne greckie wyspy. Grecja to wakacje dla rodziny, singla albo singielki oraz dla grupy przyjaciół zorientowanych na dobrą zabawę, aktywny wypoczynek czy też błogie lenistwo.

Jakie atrakcje, wyjątkowe miejsca czekają na turystów w Grecji? Oczywiście malownicze wyspy, które słyną z pięknych plaż, osad, miasteczek, wiosek jak z kolorowych ilustracji. Grecja to wakacje na Wyspach Egejskich (np. Tassos, Samotraka, Eubea). To również niepowtarzalne wakacje na Santorini w archipelagu Thira. To kultowa wręcz Kreta na morzu Śródziemnym, największa grecka wyspa, na którą można dotrzeć transportem powietrznym (lotnisko Chania). Poszukując atrakcyjnych lokalizacji na greckich wyspach, nie sposób pominąć Korfu czy Kelafonii (Wyspy Jońskie), z najpiękniejszymi piaszczystymi plażami i zapierającym dech podwodnym światem.

Oczywiście wakacje w Grecji to także wiele atrakcji na kontynencie, takich jak Macedonia (grecka część). Na uwagę zasługują tu bajkowe krajobrazy – plaże z górami w tle, mityczny Olimp. Macedonia to również drugie po stołecznych Atenach miasto – Saloniki. Oczywiście pobyt w Grecji powinien objąć także wycieczkę do Aten. Mityczna stolica Grecj to wymarzone miejsce dla każdego turysty. To właśnie tu dotykamy kilkutysięcznej historii – zwiedzamy Akropol, Świątynię Zeusa, Akademię Ateńską i wiele innych słynnych miejsc.

Fot: Shutterstock
Fot: Shutterstock

Planując wymarzone wakacje w Grecji warto na pewno zajrzeć na http://www.edom.pl/noclegi/gr/grecja/. Znajdziemy tu zarówno okazałe apartamenty, domy wakacyjne, jak i ekonomiczne noclegi w wielu zakątkach tego pięknego kraju.

Warto przeczytać Zarezerwuj miejsce na greckiej plaży