Do Rzymu w kwietniu – uroczystości kanonizacyjne

Już wkrótce odbędzie się jedna z najważniejszych uroczystości religijnych. 27 kwietnia 2014 r. w Watykanie będzie miała miejsce uroczysta msza kanonizacyjna Jana Pawła II. Pamiętajmy, że jest to również dzień kanonizacji Papieża z Włoch – Jana XXIII. Co prawda nadal są jeszcze wolne miejsca noclegowe dla wiernych i turystów, którzy wybierają się do Rzymu. Niemniej jednak jest to już przysłowiowy ostatni dzwonek na zorganizowanie podróży i pobytu.

Photo by DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0
Photo by DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0

Msza kanonizacyjna to niezwykle ważna uroczystość, na którą wybierają się nie tylko wierni. Z Polski wyruszy zapewne wiele osób, ponieważ 27 kwietnia odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. Wielu pielgrzymów i turystów przybędzie także z południowych Włoch – rodzimych stron Jana XXIII, który również będzie kanonizowany w tym dniu.

Władze miejskie Rzymu szacują, że w tym niezwykle ważnym dniu do Watykanu przybędzie nawet 5 milionów wiernych, pielgrzymów i turystów. A zatem, choć nadal można znaleźć wolne miejsca noclegowe, jest to naprawdę ostatnia chwila na rezerwację. Szczególnie, że już nie ma niedrogich miejsc w pensjonatach zlokalizowanych najbliżej Watykanu. Czekają w nich tylko najdroższe pokoje (nocleg ok. 300-400 euro). Nadal można jeszcze znaleźć nocleg w rzymskich hotelach, pokojach bed&breakfast oraz w schroniskach młodzieżowych. Ceny wahają się od 20-30 euro w schroniskach do 80-200 euro za dwuosobowy pokój w hotelu.

Warto również zorganizować podróż do Rzymu, choć zarówno przedstawiciele linii lotniczych, jak i kolejowych zapowiadają możliwość dodatkowych rejsów i przejazdów. Na miejscu nie trzeba martwić się o wejściówki. Zgodnie z informacjami Prefektury Domu Papieskiego, w uroczystości mogą wziąć udział wszyscy, którzy znajdą dla siebie miejsce na Placu Św. Piotra.