Gdzie najlepiej spędzić urlop?

Polska to kraj piękny i zróżnicowany geograficznie, dlatego wybór miejsca na urlop może przysporzyć nie lada problemów. Postanowiliśmy więc pomóc Ci w podjęciu tej trudnej decyzji! Jeśli szukasz miejsca oferującego przepiękne widoki, różnorodne możliwości spędzania czasu oraz przede wszystkim – najwyższej jakości odpoczynek, zapraszamy do lektury.

Najczęstsze kierunki urlopowe

Jak już wspomnieliśmy, Polska jest krajem cudownie różnorodnym. Znajdziemy tu i dziewicze puszcze, i pustynie! Zielone równiny i wysokie góry. Piękne jeziora oraz morskie plaże. Jest sporo osób, które ukochały sobie wybrany region naszego kraju i przez cały rok z utęsknieniem czekają na powrót w ulubione miejsce. Co jednak, jeśli nie chcemy ograniczać się do jednego rodzaju widoków? W takim przypadku najlepszą opcją będzie urlop w Tatrach!

Dlaczego Tatry to idealne miejsce na urlop?

Tatry to góry o szczególnej sile oddziaływania, którą zawdzięczają cudownym krajobrazom. Tatrzańskie pejzaże stały się inspiracją dla wielu poetów i malarzy, i pomimo upływu czasu, wciąż zachwycają surowym pięknem skalnych grani. Jednak oczywiście Tatry, wbrew pozorom, to nie tylko górskie wędrówki!

Wielbiciele sportów wodnych mogą skorzystać z licznych tras kajakowych i raftingowych, lub wybrać się na spływ tratwą, cykliści znajdą w Tatrach mnóstwo szlaków rowerowych, a osoby preferujące wypoczynek mniej aktywny mogą odwiedzić jedno z wielu spa oferujących kąpiele w gorących źródłach.

Poza tym w samych Tatrach znajdziemy liczne zabytki sztuki ludowej, skanseny, a także – zwłaszcza w Zakopanem – ciekawe muzea.

Co warto zobaczyć w Tatrach?

Osoby będące w Tatrach po raz pierwszy koniecznie powinny zapoznać się z listą największych tatrzańskich atrakcji. Pierwszą z nich jest słynne Morskie Oko. Największe jezioro w Tatrach, znajdujące się w Dolinie Rybiego Potoku na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nad jezioro prowadzi malownicza leśna trasa. Na wycieczkę warto wybrać się wcześnie rano, żeby uniknąć tłoku. 

Drugim co do popularności miejscem jest Dolina Kościeliska. Trudno się temu dziwić, ponieważ można znaleźć w niej mnóstwo ciekawych punktów, takich jak Lodowe Źródło, liczne jaskinie oraz sławny Wąwóz Kraków. Zarówno Dolina Kościeliska, jak i Morskie Oko są idealną propozycją dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

Równie łatwym do zdobycia i dostępnym miejscem jest Kasprowy Wierch, z którego roztacza się przepiękny widok na góry. Na szczyt Kasprowego Wierchu można dostać się pieszo lub kolejką linową. Niezbyt wymagającym wyzwaniem jest również podejście na Gubałówkę.

W samym mieście nie można ominąć oczywiście Krupówek, zwłaszcza że w centrum miasta łatwo znaleźć przykłady typowo zakopiańskiej architektury, która zachwyca detalami i precyzją.

Gdzie nocować w górach?

A gdzie nocować w Tatrach? Najlepiej blisko centrum Zakopanego, ponieważ dzięki temu będziesz mieć uproszczony dostęp do wszystkich atrakcji i w pełni wykorzystasz czas urlopu. Doskonałym miejscem są prywatne apartamenty Lux Zakopane. Przepiękne pokoje urządzone w wysokim standardzie sprawią, że Twój urlop w górach będzie udany pod każdym względem!