HistoryLand – dzieje Polski z klocków LEGO

HistoryLand, czyli historia Polski z… klocków LEGO? Taką niecodzienną prezentację można od niedawna podziwiać w Krakowie. Lokalizacja jest również wyjątkowa – HistoryLand mieści się bowiem na terenie zabytkowego Starego Dworca PKP Kraków Główny.

dworzec
Fot: historyland.pl

Opowieść z miliona klocków

Już same liczby na temat tego przedsięwzięcia robią wrażenie – makiety, inscenizacje, prezentacje mieszczą się na ponad 2500m², można tu zobaczyć aż 10 imponujących makiet (i nie jest to zamknięty zbiór, w planach są kolejne projekty), a do ich zbudowania wykorzystano ponad milion klocków!

bitwa
Fot: historyland.pl

Historia, klocki i nowoczesność

Jak przystało na historię Polski zwiedzanie rozpoczyna się od makiety prasłowiańskiego Biskupina oraz Drzwi Gnieźnieńskich. Kolejny etap to największa makieta (zajmuje ok. 200 m²), która przenosi gości pod Grunwald, gdzie rozgrywała się historyczna bitwa z rycerzami Zakonu Krzyżackiego. Zwiedzając wystawę można także obejrzeć bitwę polsko – szwedzką pod Oliwą, odwiedzić Jasną Górę (dzięki goglom VR obejrzymy klasztor z lotu ptaka). Wędrując dalej zwiedzający staną przed makietami bitwy pod Westerplatte, o Monte Cassino, Stoczni Gdańskiej. Krakowskie akcenty na wystawie to m.in. makieta Sukiennic. Ratusza, Kościoła Mariackiego oraz nie lada gratka – interaktywna trąbka, na której zagramy hejnał mariacki. HistoryLand to nie tylko imponujące makiety, ale również technologie i atrakcje takie jak mapping, multimedialne pokazy, spektakle audiowizualne, technologia 360°. czy gogle VR.

żolnierz
Fot: historyland.pl

HistoryLand dział przez sześć dni w tygodniu – od wtorku do soboty od 9:00 do 21:00 i w niedziele w godzinach 9:00-16:00. To idealne miejsce na rodzinną wyprawę – klocki LEGO maja rzesze wielbicieli również wśród dorosłych.