Jaworzyna Krynicka – dobry pomysł na ferie

Nie samym Zakopanem wielbiciele gór i narciarstwa żyją. Na pewno warto skorzystać zimą (choć nie tylko) z uroków Jaworzyny Krynickiej. Malownicze krajobrazy, stoki o zróżnicowanym poziomie trudności, szkoła narciarska, wyciągi – to tylko niektóre z tutejszych atrakcji.

kolejka
Fot: pixabay.com

Aktywne ferie

Jaworzyna Krynicka leży w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Krynicy Zdrój. Na amatorów białego szaleństwa czeka tu wiele atrakcji, na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek chociażby planując zbliżające się ferie zimowe. Szczególnie, że doskonale poczują się tu zarówno młodzi adepci narciarstwa, jak i wytrawni amatorzy tego sportu. Warto zainteresować się ofertą nowej szkoły narciarskiej, w której początkujący uczą się jazdy, korzystając z doświadczenia instruktorów, najłagodniejszego stoku i wyciągu Żółwik. Dla rodzin wypoczywających w Jaworzynie atutem jest również fakt, że ich pociechy pozostają pod opieką instruktorów w czasie kursu. Rodzice mogą w tym czasie wziąć udział np. w Akademii Snowboardowej, która uczy jazdy na jednej desce. Wytrawni wielbiciele białego szaleństwa na pewno zainteresują się możliwościami, jakie zapewnia Krynistler Snowpark z kilkoma skoczniami i przeszkodami jibowymi. Wisienką na torcie jest wypożyczalnia sprzętu Rossignol oraz centrum testowe najlepszych modeli tej kultowej marki.

dziecko
Fot: pixabay.com

Dodatkową atrakcją na ferie może być cykl koncertów Krynica Źródłem Kultury w ramach projektu Małopolska Brzmi Dobrze, który odbywa się w dniach 13 stycznia – 23 lutego w Krynicy

Nie tylko zimą

Jak wiadomo góry zachwycają nie tylko zimą, a zatem planując wiosenne czy letnie wyjazdy warto uwzględnić Jaworzynę i malownicze trasy wycieczek górskich. Atrakcją będzie np. wyprawa na Górę Parkową, na którą można wjechać najstarszą w Polsce koleją linową (terenowa PKL). Jej sentymentalny, przedwojenny charakter pozwala poczuć się „jak za dawnych lat”. Na szczycie można zdecydować się na spacer po Parku  Zdrojowym.

góry
Fot: pixabay.com